ДЕІ може знову почати перевіряти якість палива на АЗС в Україні

Автор: Максимов Віталій

В Україні можуть знову розпочати перевіряти якість палива, яке продають мережі АЗС. З такою ініціативою виступила Державна екологічна інспекція.

ДЕІ може знову почати перевіряти якість палива на АЗС в Україні - today.ua

Перевірки якості бензину та дизельного палива на АЗС призупинили у березні 2023 року після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ. Тоді ж у березні 2022 року Кабмін відманив акцизи на всі види палива та знизив ПДВ на паливо з 20% до 7%. Це було необхідно для стабілізації цін та наповнення ринку паливом.

Під час війни з російськими окупантами в нашій країні побільшало підпільних АЗС і стало більше низькоякісного палива. Водії почали навіть нарікати на підроблене дизельне паливо, чого раніше практично ніколи не було.

Так, у 2022 році в Україні було 35 кримінальних проваджень за фактом незаконного обігу палива. Це у 1,4 раза більше, ніж у 2021 році.

Популярні зараз

В Україні запроваджено обмеження прав і свобод громадян – тимчасово, доки не закінчиться війна

Продавці оприлюднили ціни на паску до Великодня: деякі - понад тисячу гривень

Daewoo Lanos наступного покоління із пакетом S-Line показали в Україні

Нове в ПДР: з 1 травня поза містами потрібно включати ближнє світло

Офіційно якість палива, яке продається на українських АЗС, зараз, під час воєнного стану, ніхто не перевіряє. Неофіційні перевірки проводить лише Інститут споживчих експертиз. Він регулярно публікує звіти з перевірок бензину та дизельного палива. Але, повторимо, це не офіційно.

Державна екологічна інспекція раніше вже кілька разів закликала уряд поновити документальні перевірки АЗС та палива. Але поки що цього так і не сталося.

ДЕІ може знову почати перевіряти якість палива на АЗС в Україні

Наразі ДЕІ розробила проект зміни щодо позапланових перевірок АЗС та палива. Цей документ перебуває на погодженні у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів. Позапланові перевірки АЗС можуть відбуватися на запит правоохоронних органів, громадських організацій та звичайних громадян.

Існує думка, що проблему неякісного палива в Україні не можна вирішити поверненням перевірок якості палива працівниками ДЕІ. Так, директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн вважає, що це відомство скомпрометувало себе. На його думку, слід знищити нелегальні міні-НПЗ.

Зазначимо, що навесні 2022 року в Україні правоохоронці ліквідували кілька масштабних схем виробництва підробленого бензину та дизельного палива та з продажу цього низькоякісного палива.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Так, у Миколаївській області зловмисники додавали до нафтопродуктів присадки, інші хімічні речовини, щоб побільшало палива. Потім розбавлене паливо, яке не відповідало стандартам України, продавали через мережу АЗС.

Раніше українцям дозволили продавати автомобілі разом із номерними знаками.