Їздити на автомобілях за договором оренди чи позики можна буде без нотаріуса

Автор: Максимов Віталій

В Україні планують дозволити договори оренди та позики автомобілів завіряти у нотаріуса тільки, якщо вони укладаються більш ніж на 3 роки. Це передбачає зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт №11302.

Їздити на автомобілях за договором оренди чи позики можна буде без нотаріуса - today.ua

У пояснювальній записці до законопроєкту №11302 йдеться про те, що в Україні під час військового стану громадянам потрібна мобільність, яку забезпечують автомобілі. Але багато українців не можуть дозволити собі купити автомобіль. Один із варіантів вирішення цієї проблеми – використання орендованих або взятих за договором позики автомобілів.

Українське законодавство передбачає, що договір оренди транспортного засобу за участю фізичної особи потрібно завіряти у нотаріуса, як і договір позики ТЗ, у якому хоча б однією стороною є фізична особа.

Автори законопроєкту №11302 пропонують завіряти у нотаріусів договори оренди чи позики автомобілів лише, якщо вони укладаються більш ніж на 3 роки. Але при цьому у громадян залишиться можливість за бажання завірити нотаріально відповідні договори, якщо вони укладаються на строк менше 3 років.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

Нагадаємо, що договір позики – це домовленість двох сторін, за якою одна сторона безоплатно передає або зобов'язується передати іншій стороні річ для користування протягом встановленого строку.

Їздити на автомобілях за договором оренди чи позики можна буде без нотаріуса

Наразі законопроєкт №11302 перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правової політики. Він має дати свій висновок щодо цього документа.

Тим часом, в Україні на час дії військового стану планують заборонити інспекторам із паркування евакуювати на штрафмайданчики неправильно припарковані автомобілі. У березні 2023 року у Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроєкт №9092-3. Народні депутати у травні 2024 року прийняли його за основу (за цей законопроєкт проголосували 234 депутати). Наразі цей законопроєкт готують до другого читання у сесійній залі українського парламенту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У пояснювальній записці до законопроєкту № 9092-3 йдеться про те, що під час війни збільшилася кількість автомобілів, які відправляють на штрафмайданчики за неправильне паркування, хоча громадянам потрібна мобільність. При цьому у деяких регіонах зловживають правом евакуації неправильно припаркованих автомобілів та наживаються на цьому. Після закінчення військового стану заборону на евакуацію неправильно припаркованих автомобілів пропонують скасувати.

Нагадаємо, українські водії стали частіше скаржитися на АЗС, оскільки не доливають паливо.