День соборності України 22 січня: історія і традиції

Автор: Грудзинська Олена

День соборності щорічно відзначається в Україні 22 січня. Це державне свято, яке зародилося в 1919 році, в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

День соборності України 22 січня: історія і традиції - today.ua

День соборності України вважається святом народної єдності, а на державному рівні відзначається з 1999 року.

День соборності України 22 січня: історія і традиції

Історія Дня соборності

22 січня 1919 року об'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки було скріплено "Актом Злуки". Цьому передували переговори представників республік і укладання попереднього договору про наміри.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

У листопаді 1918 року делегація з ЗУНР прибула до Києва до гетьмана Скоропадського з метою отримати допомогу в боротьбі з поляками. Однак на той час місто було вже оточене військами Директорії УНР, тому представники Західно-Української Народної Республіки попрямували до Фастова на зустріч.

1 грудня 1918 року Л. Цегельський і Д. Левицький (від ЗУНР) і В. Винниченко, С. Петлюра, А. Андрієвський, Ф. Швець та А. Макаренко (від УНР) на залізничній станції Фастова підписали попередній договір про намір об'єднання двох держав.

22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві відбулося урочисте віче, на якому і був проголошений "Акт Злуки".

Традиції Дня соборності України

У 1990 році патріотичні сили організували "живий ланцюг" між Києвом і Львовом, як символ духовної єдності. Кілька мільйонів людей взялися за руки та створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова.

День соборності України 22 січня: історія і традиції

День соборності України став офіційним державним святом в 1999 році. Такий указ підписав президент Леонід Кучма. Цей день є робочим, якщо за календарем не випадає на офіційні та вихідні дні.

Традиція об'єднуватися в живі ланцюги почала відроджуватися у 2000 році. Кілька років поспіль такі ланцюги робили в Києві на мосту Патона. Вони символізували об'єднання Правого і Лівого берега Дніпра. Наприклад, у 2011 році живий ланцюг відтворили у 20 містах України.

Сьогодні в Києві пройде акція "Живий ланцюг Соборності". Початок о 8:00.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також в цей день проходять різноманітні вшанування патріотичних сил.

Нагадаємо, у 2019 році столиця також святкувала.

Головне