Заглохнути на ходу може будь-який автомобіль, незалежно від моделі та бренду. Від цього, на жаль, ніхто не застрахований. Сьогодні ми розповімо про те, який збиток буде завдано, якщо на ходу заглохне машина з автоматичною коробкою передач.
Якщо під час руху заглох автомобіль з механічною коробкою передач, наприклад, із-за проблем з паливоподачею, то ніяких серйозних наслідків чекати не потрібно. На мотор і коробку передач це сильно не вплине.
Якщо під час руху заглох автомобіль з автоматичною коробкою передач, то, в принципі, теж нічого серйозного не станеться. Заглохлий двигун не обертає вхідний вал «коробки». Немає і тиску від масляного насоса. А без тиску автоматика «коробки» включить «нейтраль».
Але є один нюанс. Недосвідчені водії іноді переводять селектор з «драйву» в «паркінг». Найчастіше вони це роблять випадково. В результаті деталі трансмісії швидше зношуються, утворюється металева стружка, яка потрапляє в масло «коробки», може заклинити фіксатор. Через таку, здавалося б, невелику помилку, водіям потім доводиться витрачати багато грошей на ремонт трансмісії.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Деякі водії, які здійснюють цю помилку, починаєть щось підозрювати, коли чують металевий хрускіт. Потім вони дізнаються, що цей звук видає фіксатор, який торкається зубців колеса на вторинному валу.
У нашій країні автомобілі з автоматичною коробкою передач з кожним роком стають все популярніше і популярніше. У них є ряд незаперечних переваг перед «механікою». Але водії машин з «автоматом» повинні знати, як їх правильно експлуатувати, щоб не витрачати гроші на дорогий ремонт.