Що робити, якщо військові перекрили дорогу та забирають “права“: порада юриста

Автор: Максимов Віталій

ЗМІ повідомили, що співробітники ТЦК в одному з міст перекрили дорогу, зупинили автомобіль і забрали у водія водійське посвідчення. Юрист ЮФ GRACERS Сергій Савінський розповів, чи мають співробітники ТЦК право на такі дії.

Що робити, якщо військові перекрили дорогу та забирають “права“: порада юриста - today.ua

Савінський наголосив, що зупиняти автомобілі мають право лише поліцейські. Але співробітники ТЦК можуть потім підійти до автомобіля, який зупинився.

При цьому перевіряти наявність посвідчення водія мають право лише поліцейські. Співробітники Територіального центру комплектування та соціальної підтримки таких прав не мають. Якщо вони намагаються забрати у водія "права", то їх дії є незаконними.

Але що робити водіям, якщо співробітники ТЦК перекрили дорогу та зупиняють автомобілі? Савінський рекомендує водіям у цьому випадку реагувати спокійно, не виходити із машини. Потрібно викликати поліцію, якщо дорогу перекрито. І обов'язково потрібно вести відеозйомку.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Уряд ухвалив рішення щодо підвищення зарплати частині бюджетників

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Раніше адвокат юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко пояснила, що співробітники ТЦК та поліцейські мають право зупиняти автомобілі для вручення повістки. Вимоги зупиняти автомобіль для вручення повістки немає, але й немає прямої заборони на такі дії. Якщо співробітники ТЦК разом із поліцією вимагають від водія відкрити вікно та взяти повістку, то це може розглядатися як офіційний процес вручення.

Що робити, якщо військові перекрили дорогу та забирають “права“: порада юриста

Аніщенко попередила, що якщо водій не відчиняє вікно і не бере повістку, то це може призвести до негативних наслідків. Зокрема, ТЦК вживе додаткових заходів щодо вручення повістки.

Слід зазначити, що законодавством не встановлено місце вручення повістки. Тому її можуть вручити водієві, наприклад, на парковці чи АЗС. Вручити повістку можуть працівники ТЦК або представники органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, керівники навчальних закладів, співробітники органів внутрішніх справ, керуючі багатоквартирними будинками.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За ігнорування повістки та не явку до ТЦК для уточнення військово-облікових даних військовозобов'язаному загрожує штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це від 3400 до 5100 гривень. Якщо штраф не сплатити у встановлені законом терміни, то тоді постанову про штраф передадуть до Виконавчої служби, і він збільшиться в 2 рази.

Нагадаємо, раніше адвокат розповів водіям, що робити, якщо їх "розводять" на блокпостах.