Чотириденний робочий тиждень: хто отримає право працювати менше, і на яких умовах

Автор: Марченко Любов

Сьогодні, коли в Україні вже чотири місяці триває повномасштабна війна, багато наших співвітчизників змушені працювати по 10-12 годин на добу. Причому деякі працюють по 6 днів на тиждень, а дехто й змушений працювати взагалі без вихідних. У тому числі й ті, хто знайшов собі роботу за кордоном. А тим часом у деяких країнах уже запроваджують чотириденний робочий тиждень.

Чотириденний робочий тиждень: хто отримає право працювати менше, і на яких умовах - today.ua

Наприклад, замінити звичну п'ятиденку на чотири робочі дні мають намір у Бельгії. Про це пише українське видання eurointegration із посиланням на бельгійські ЗМІ.

Відповідний законопроект уже подано до парламенту країни. При цьому тижневий фонд робочого часу не планують скорочувати, він залишиться тим самим – 40 годин. А ось тривалість робочого дня збільшать із 8 до 10 години. Чотириденний робочий тиждень: хто отримає право працювати менше, і на яких умовах Крім того, бельгійці зможуть за бажанням індивідуально замінити собі цю схему роботи на іншу. Наприклад, брати додаткову тижневу відпустку або відпрацьовувати щотижня більше годин, аби мати право на додатковий відпочинок.

Парламентарі ще будуть вносити свої правки до цього законопроекту, проте його розраховують ухвалити вже восени цього року.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тим часом, деякі компанії в багатьох країнах світу вже перевели своїх співробітників на чотириденний робочий тиждень, не чекаючи, поки зміниться законодавство. Дослідження показали, що продуктивність праці персоналу, який перевели на чотириденну, вище, ніж у тих працівників, що трудяться на п'ятиденці. За три вихідні люди встигають краще відновитися і потім із потроєною енергією та свіжими силами приступають до роботи.

Нагадаємо, стало відомо, які вакансії пропонують українським біженцям без знання мови в Італії.