Черешні - улюблені ласощі не тільки у дітей, але й у багатьох дорослих. Солодкі та соковиті ягоди ваблять налитою стиглістю, подразнюючи смакові рецептори. Однак багатьом можуть зіпсувати апетит черв'яки, які заводяться в соковитих і стиглих ягодах. Тим часом, цієї напасті можна позбутися ще на етапі зав'язки і дозрівання плода.
Видання obozrevatel зробило добірку порад від досвідчених садівників, як врятувати черешню від хробаків.
Черв'яки в кісточкових плодах (черешнях і вишнях) – це личинки вишневої мухи, які вона відкладає на листі, і які потім заповзають у ягоду, щоб рости та розвиватися в її соковитій м'якоті.
Щоб уникнути появи цих личинок, потрібно зробити дерево "неапетитним" для вишневої мухи. Існують засоби обробки дерева за допомогою хімікатів. Однак досвідчені садівники знають кілька не менш ефективних народних методів, які врятують черешневий садок від шкідливих личинок.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Мильний розчин
Пропорції для цього розчину такі:
- 5 літрів води,
- 2 чайні ложки мила,
- 2 чайні ложки олії.
При цьому, якщо ви використовуєте для приготування розчину тверде мило, потрібно спочатку натерти його на тертці, розчинивши цю стружку у невеликій кількості води. А потім, коли розчин буде готовий, його потрібно змішати з рештою води та олією. Далі набираємо цей розчин в обприскувач та обприскуємо дерево. Садівники радять зробити обприскування таким розчином двічі. Вдруге – через 3-5 днів після першого.
Тютюновий настій
До його складу входять:
- настій тютюнового пилу (його можна купити у садовому магазині),
- рідке мило,
- вода.
На 10 літрів води беремо 500 грамів тютюнового пилу і 3 столові ложки рідкого мила. Все це ретельно перемішуємо та ставимо настоювати. Настоювати такий розчин доведеться щонайменше 2 дні. Потім потрібно процідити розчин через марлю і обприскати ним дерево.
Тютюновий настій із золою
У цьому випадку тютюновий пил змішують із золою у пропорції 1:1. На 10 літрів води беремо по 400 г того й іншого компонента. Мінімальний час настоювання також 2 дні. Потім розчиняємо трохи мила та обприскуємо цією сумішшю черешню.
Полинний настій
Приблизно третину відра наповнюємо полином. Потім заливаємо його водою і настоюємо залитий полин не менше доби. Потім зливаємо воду окремо та додаємо до неї приблизно 2 ложки рідкого мила.
Хвойна настойка
До речі, саме цю настойку досвідчені садівники рекомендують як найефективнішу від вишневої мухи.
Готується настоянка так:
- Кладемо на дно каструлі кілька гілок ялини або сосни. Далі заповнюємо каструлю водою та ставимо на плиту.
- На середньому вогні доводимо воду із хвойними гілками до кипіння. Коли вода закипить, вимикаємо вогонь, і даємо настоятися розчину. Хоча би доти, доки він природно не охолоне.
- Потім воду зливаємо та обприскуємо нею черешневе дерево. Муха не любить хвойного запаху і не підлетить до черешні на гарматний постріл.
Нагадаємо, тим часом вартість перших ягід в Україні зашкалює. Торгові мережі приголомшили українців чотиризначними цінами на черешню.