Чехія заплатить українським біженцям, щоб вони поверталися додому

Українські біженці в Чехії отримають фінансову допомогу від чеського уряду, якщо вирішать повернутись додому.

Чехія заплатить українським біженцям, щоб вони поверталися додому - today.ua

Про це повідомляє видання Radio Prague International.

Чехія – одна з країн, які прийняли найбільшу кількість біженців, коли в Україні розпочалася війна. На сьогодні, за даними МВС Чехії, там перебуває 360 900 українських біженців. Їм було надано статус тимчасового захисту, а також всебічну допомогу чеської держави. Проте війна в Україні триває. І багато біженців уже хочуть повернутися на батьківщину. Та й сама Європа вже трохи втомилася від півторарічного волонтерства.

Українців ніхто силоміць додому не спроваджує, їм, як і раніше, готові допомагати. Однак програми беззастережної фінансової допомоги потроху скорочуються, а біженцям натякають, що настав час асимілюватися з місцевим населенням і знаходити собі роботу. Але натомість не всі українці до цього готові з різних причин. Та й багато хто також втомився від закордону і просто хоче на батьківщину.

В Чехії також у липні змінилися правила проживання українських біженців, які мають статус тимчасового захисту. Зокрема, для них скоротили термін забезпечення безплатним житлом до 150 днів. А фінансову допомогу, яка раніше виплачувалася за кількома статтями видатків, об'єднали в одну і скоротили.

Чехія заплатить українським біженцям, щоб вони поверталися додому

Таким чином, винаймати житло, а також покривати витрати на харчування з цієї суми стало неможливо. Звісно, деяких біженців це змусило активніше шукати роботу. Однак для багатьох це стало каталізатором повернення на батьківщину.

При цьому чеський уряд розуміє, що в Україні триває війна, і що їхні постояльці повертаються не до кращого життя, а до країни, де багато хто з них навіть втратив житло. Тому українцям вирішили допомогти фінансово, щоб хоча би спочатку після повернення на батьківщину у них було за що жити.

“Необхідно реагувати на зростаючий попит іноземців на допомогу у поверненні до України. Хоча ситуація в Україні багато в чому не є задовільною, доречно запропонувати допомогу тим, хто зацікавлений у поверненні", – повідомляють у Radio Prague International.

Таким чином, чеським урядом розроблено поправки до закону, відомого як lex Ukrajina. Цими поправками передбачено виплату допомоги українським біженцям, які вирішать повернутися з Чехії додому в Україну.

Нагадаємо, місяць життя в Чехії коштує українським біженцям набагато дешевше, ніж у багатьох інших європейських країнах.

ДЖЕРЕЛОone.ua