Британія передасть Україні три батареї САУ AS90

Великобританія в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні 155-мм самохідні артилерійські установки AS90 Braveheart. Про це розповів британський міністр оборони Бен Воллес.

Британія передасть Україні три батареї САУ AS90 - today.ua

За його словами, Україна отримає три батареї САУ AS90. Кожна батарея складається з 8 самохідних бойових машин. Одна батарея знаходиться у високому ступені готовності. Слід зазначити, що британський прем'єр-міністр Ріші Сунак говорив про 30 САУ, які його країна передасть Україні.

Що таке ці британські САУ? Як вони допоможуть у боротьбі з російськими окупантами?

AS90 Braveheart – це 155-мм гусенична самохідна гаубиця, розроблена англійською компанією BAE Systems. Армія Великобританії прийняла її на озброєння у 1992 році. Загалом для британської армії збудували 179 самохідних гаубиць AS90. Вони замінили самохідні гаубиці FV433 Abbot та M109. Британська армія планує експлуатувати ці самохідні гаубиці до 2032 року.

Ця бойова машина оснащується 155-мм гаубицею, розробленою на основі гаубиці FH70, яка буксирується. Ця зброя сумісна з усіма стандартними 155-мм боєприпасами НАТО. Максимальна дальність стрілянини стандартним уламково-фугасним снарядом становить 24,7 км, а реактивним снарядом – до 32 км. У боєкомплекті 48 снарядів. Максимальна скорострільність – 6 пострілів за хвилину. Постійна скорострільність – 2 постріли за хвилину.

Британія передасть Україні три батареї САУ AS90

Бойові можливості цієї САУ високі. З їхньою допомогою можна знищувати цілі в ближньому тилу ворога.

Допоміжне озброєння – кулемет калібру 7,62 мм, а також димові гранатомети.

Екіпаж у поході – 5 осіб. На бойовій позиції AS90 обслуговують 10 людей. 4 з них знаходяться у вежі бойової машини.

Броня AS90 здатна витримати вогонь стрілецької зброї та уламки снарядів. Стверджується, що лобова броня витримує бронебійні снаряди калібру 14,5 мм.

Ця САУ оснащується дизельним двигуном Cummins VTA-903-T660 потужністю 660 к.с. Максимальна швидкість – 45 км/год. САУ підтримує машина матеріально-технічного забезпечення із колісною формулою 8x8.

Британія передасть Україні три батареї САУ AS90

Нагадаємо, в рамках нового пакету військової допомоги Україна отримає від Великобританії не лише самохідні артилерійські установки, а й танки та бронетранспортери. Зокрема, йдеться про 14 танків Challenger 2 та про 100 гусеничних бронетранспортерів Bulldog. Загалом у 2023 році Британія надасть Україні військову допомогу на 2,2 млрд фунтів стерлінгів.

Раніше ми розповіли про те, що являє собою БТР Bulldog.