Без автошкіл: кандидатам у водії дозволили самостійно вивчати теорію

Автор: Максимов Віталій

Українці тепер зможуть самостійно готуватися до теоретичного іспиту на отримання посвідчення водія, не вдаючись до послуг автошкіл. Народні депутати Верховної Ради ухвалили відповідний законопроект №7354.

Без автошкіл: кандидатам у водії дозволили самостійно вивчати теорію - today.ua

Під час війни з російськими окупантами багато українців, які хочуть отримати посвідчення водія, не можуть відвідувати заняття в автошколах. Особливо це стосується прифронтових областей, міст, населених пунктів. Безпека громадян має бути найвищою.

Тому закон №7354 дозволяє кандидатам у водії самостійно готуватися до теоретичного іспиту. Але залишається також можливість теоретичної підготовки у автошколі. Це вже залежить від бажання кандидата. Загалом, кому як зручніше.

Нагадаємо, влітку 2023 року в Україні посилили контроль за процесом складання теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія. У класах для теоретичного іспиту тепер встановлено по 4 камери, які фіксують на відео все, що відбувається у приміщенні. Камери охоплюють весь простір класу. Ведеться і аудіозапис іспиту.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

У Пенсійному фонді зробили заяву щодо підвищення пенсій у 2024 році

Всім українцям передбачили легальну відстрочку від мобілізації на два місяці

Крім того, допуск до класу для теоретичного іспиту тепер здійснюється лише після автоматичного фейс-контролю. Тобто сторонні особи до класу потрапити не зможуть.

Без автошкіл: кандидатам у водії дозволили самостійно вивчати теорію

Підсилили контроль також й за практичними іспитами. В автомобілях для практичного іспиту встановили спеціальне обладнання, яке записує на відео всі рухи рук та ніг кандидата й екзаменатора. У салоні машини також ведеться аудіозапис.

Щоправда, поки що ці нововведення торкнулися лише чотирьох областей – Київської, Львівської, Одеської та Вінницької. До кінця 2023 року контроль за іспитами у сервісних центрах МВС посилять у всіх областях. МВС очікує, що це зведе до мінімуму корупцію при отриманні посвідчень водія.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Слід зазначити, що після запровадження у цих чотирьох областях суворого контролю над іспитами, кандидати почали частіше показувати погані результати. Так, з 1 по 7 червня у вищевказаних чотирьох областях 2524 рази кандидати у водії склали теоретичний іспит. Лише 23% кандидатів із першого разу успішно склали теорію. У 2022 році 42% кандидатів у водії успішно з першого разу склали теоретичний іспит.

Нагадаємо, в Україні співробітників автошкіл притягатимуть до адміністративної відповідальності та відсторонятимуть від роботи за погану підготовку водіїв.