Біда не ходить одна: після паводку західну Україну чекає нова страшна небезпека

 Біда не ходить одна: після паводку західну Україну чекає нова страшна небезпека - today.ua

Після паводку, що накрив західні області України, там може початися епідемія небезпечних захворювань. Арсен Аваков, який разом із президентом Зеленським побував у затоплених районах західної України, розповів про небезпеки, які там зараз виникли. Реальністю і прогнозами він поділився в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".

На вечір 26 червня, каже Аваков , вже немає такого водопілля, як було ще два дні тому. Вода почала спадати, тому що припинилися дощі. Однак проблема нікуди не поділася. Тим більше, що через кілька днів синоптики знову обіцяють опади в Західній Україні. Тому проблему потрібно вирішувати комплексно. І потрібно виробити стратегію, як її вирішувати таким чином, щоби позбутися від неї хоча б на десятиліття.

Зокрема, каже Аваков, добре зарекомендували себе дамби, побудовані після повені 2008 року. Це видно навіть з вертольоту: там, де ці дамби є, села залишилися не затопленими.

Зараз же в затопленій місцевості назріває гуманітарна катастрофа. Люди, відрізані від світу, опинилися без їжі і, що найнебезпечніше, без питної води. У селах Верховинського та Галицького районів підтоплено близько 5 тисяч колодязів з питною водою.

 Біда не ходить одна: після паводку західну Україну чекає нова страшна небезпека

Зараз вертольоти ДСНС і Нацгвардії розвозять воду і продукти в затоплені райони. Адже в деякі населені пункти зараз інакше як повітрям, не дістатися. За словами Авакова, близько 205 кілометрів доріг розмито або перекрито селевими потоками і знесеними деревами. Постраждало від повені понад 120 мостів. Щоб усюди відновити хоча б тимчасовий зв'язок із великою землею, знадобиться, принаймні, десяток днів. І це за умови, що небо знову не обрушить на цей регіон потоки дощової води.

 Біда не ходить одна: після паводку західну Україну чекає нова страшна небезпека

Через нестачу питної води і спеку може початися спалах кишкових інфекцій. До речі, про це ж говорить і міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Крім того, за словами Авакова, є велика небезпека некотрольованого поширення COVID-19.

"Негарний момент був з підтопленням лікарні в Галичі. Довелося евакуювати лікарню, яка, в тому числі, приймала хворих на COVID. 9 хворих довелося евакуювати за спеціальною процедурою в Івано-Франківської лікарні", - каже Аваков.

Нагадаємо, крім повені і спалахів небезпечних інфекцій, на заході України ще й стало трусити. Так, 25 червня було зафіксовано землетрус у Закарпатті. На щастя, поштовхи виявилися невеликими, і серйозних наслідків від них не було.

Україна скоро ввійде до складу ЄС: усі системи готові стати частиною європейської сім'ї
Приголомшливий прогноз дала віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Ольга Стефанишина з упевненістю заявила, що Україна точн...
Де можна здати тест на COVID-19 для виходу із самоізоляції: рекомендації МОЗ
Для українців, які прибули в країну із-за кордону, гостро стоїть питання тривалої самоізоляції. У зв'язку з тим, що більшість з них абсолютно здорові ...
Сім'ям загиблих воїнів АТО підвищать виплати: у Мінсоцполітики заговорили про справедливість
У Міністерстві соціальної політики України, нарешті, вирішили взятися за усуненням несправедливості, яка існує на сьогоднішній день в пенсійних виплат...
Прогноз погоди від Наталки Діденко: ідеальний час для відпочинку на морі
Народний синоптик Наталка Діденко порадувала українців прогнозом погоди на четвер, 16 липня 2020 р. Метеоролог передбачила помірні дощі лише в деяких ...
Як дізнатися про свій страховий стаж: у Пенсійному фонді дали рекомендації
Кожен житель України легко і швидко може дізнатися, скільки страхового стажу він вже встиг заробити і скільки йому ще залишилося відпрацювати до виход...