Надія Бабкіна, яка нещодавно важко перенесла коронавірус, вже другий тиждень перебуває вдома і нормально почувається. Завдяки старанням лікарів, загроза здоров'ю 70-річної співачки минула. Однак чи зможе вона тепер співати так, як колись – велике питання.
Справа в тому, що Надії Бабкіній проводили штучну вентиляцію легень. Вона перебувала на апараті ШВЛ цілий тиждень, а згодом іще дихала з допомогою трахеостомічної трубки. Інакше співачку було не врятувати. Адже у неї, як говорили спочатку, було уражено понад 60% легенів. Та як з'ясувалося пізніше, це "понад 60" означало 80% дихального апарата.
У пацієнтів, які перенесли пневмонію в такій тяжкій формі, як була у Бабкіної, існує дуже великий ризик патології голосового апарату, каже лікар-фоніатр, президент фоніатрів і фонопедов РФ Катерина Осипенко. І справа тут не лише у тому, що був вражений епітелій дихальних шляхів, але й у важкому тривалому кашлі, на який зазвичай страждають пацієнти з коронавірусом. Це дуже негативно позначається на стані голосових складок і не дає їм нормально функціонувати згодом, каже лікар. У них знижується тонус.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
І якщо для звичайних людей йдеться просто про стомлюваність мовного апарату неможливість довго говорити, то для співаків це може стати завершенням кар'єри. Адже діапазон голосу при цьому зменшується, і керувати ним стає дедалі важче.
Звичайно, робити висновки про голос Надії Бабкіної передчасно. Співачці потрібно для початку фізично зміцніти і набратися сил після важкої хвороби. Проте небезпека для її голосу реально існує. Звичайно, співати під фонограму Бабкіна зможе, і навіть записувати нові пісні при чудесах нинішньої техніки теж можливо. Та от чи зможе вона вийти і заспівати наживо на всю міць її красивого голосу – те ще питання.
Нагадаємо, тим часом деякі підписники в Мережі взагалі засумнівалися в тому, що співачка була хвора. Мовляв, надто добре і свіжо вона виглядає після виснажливого місячного перебування в клініці.