США у рамках нового пакету військової допомоги планують передати Україні 31 танк Abrams у модифікації M1A1. Сьогодні ми розповімо про те, якими будуть ці бойові броньовані машини.
У танка M1A1 Abrams є цифрова система управління вогнем. Сучасне обладнання дозволяє виявляти, ідентифікувати та знищувати цілі на відстані до 5000 км. Деякі ЗМІ стверджують, що ЗСУ отримають так звану "полегшену" версію M1A1 Abrams. Це означає, що з танків приберуть сучасні системи, які ще секретні. Це для того, щоб російські окупанти не змогли отримати нових технологій, якщо вони зможуть захопити Abrams. Тому поки що точно не відомо, яке обладнання буде в українських "Абрамсів".
У танків M1A1FEP дистанційно керована кулеметна установка SCWS може також бути командирською панорамою з можливістю цілевказівки. Це завдяки системі візуалізації та прицілювання AIDATS. Старіший варіант M1A1SA такої системи не має. Не виключено, що "Абрамси" для ЗСУ пройдуть глибоку модернізацію і замість звичайного дистанційного керованого бойового модуля SCWS отримають повноцінну систему SCWS-AIDATS.
Яка буде броня у M1A1 Abrams для України – поки що сказати важко. Чому? По-перше, конструкція сучасної багатошарової композитної броні для танків тримається у секреті. По-друге, бронювання має модульну структуру. Тобто рівень бронювання можна "налаштовувати" (за рахунок використання різних матеріалів, різної товщини шарів, пропорцій), роблячи його більш чи менш потужним.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Для танків сімейства M1 Abrams, які можна відправляти на експорт, є кілька варіантів бронювання за програмою FMS (Foreign Military Sales). Яке бронювання буде в українських "Абрамсів" – не відомо. Можливо, бронювання буде відповідати FMS, який призначений для країн НАТО. Гірше, якщо такий варіант, як для єгипетського Abrams.
Танки М1А1 для України матимуть 120-мм гладкоствольну гармату М256А1/L44 та кілька кулеметів. Дуже цікавим є питання про те, які снаряди будуть у цих бойових броньованих машин. Думаємо, передбачені снаряди з кумулятивним пострілом М830 та багатоцільовим кумулятивним пострілом М830А1. Також можуть бути осколково-фугасні боєприпаси М908 і боєприпаси М1028 з картеччю, призначені для знищення живої сили противника.
Чи отримає Україна підкаліберні бронебійні боєприпаси сімейства М829 із сердечником із сплаву збідненого урану? Деякі ЗМІ стверджують, що отримають. Якщо це так, то, мабуть, сучасніші варіанти, такі, як M829A2 або M829A3. А ось самого нового боєприпасу М829А4, думаємо, не буде.
Гармата М256А1 може стріляти й іншими снарядами, які використовують країни НАТО. Тому не виключено, що українські Abrams стрілятимуть не американськими снарядами. Багато таких снарядів ефективні проти танків російських окупантів. Особливо якщо вони не мають сучасного динамічного захисту.
Модернізовані танки M1A1 Abrams, які отримають ЗСУ, є, звісно, цінними бойовими машинами. Вони з безпеки та живучості перевершують усі танки, які зараз використовуються у війні України з російськими окупантами. Але наша країна отримає лише 31 танк "Абрамс". Цього вистачить на один батальйон. Така кількість американських танків навряд чи значно вплине на хід війни. Сподіваємось, що США передадуть Україні більше танків.
Раніше стало відомо, що Україна отримала пускові установки для ракет Brimstone.