Педіатри-інфекціоністи зі США розповіли, що буде з новим навчальним роком. Адже в Америці, як і в більшості країн світу, навчальні заклади були закриті на карантин, і діти якийсь час навчалися дистанційно. Однак тепер, грунтуючись на практичному досвіді, фахівці дійшли висновку, що цей запобіжний захід була зайвим. Втім, на той час, коли вводився карантин, ніхто не знав, як поведеться COVID-19, в тому числі і в дитячому середовищі.
Тепер же медики не можуть з упевненістю сказати: діти не є рушійною силою пандемії. Передача коронавірусу від дитини до дитини відбувається рідко. Чому так – вчені поки не знають, однак факти говорять про те, що саме так і є. Про це написали дитячі лікарі-інфекціоністи у колективній статті, яка опублікована в журналі Американської академії педіатрії Pediatrics.
Так, автори наводять у приклад випадок у Франції, де хворий хлопчик контактував із понад 80 ровесниками у трьох школах, однак нікому з них інфекція не передалася. Хоча при цьому "старі добрі" респіраторні та інші інфекційні захворювання діти хапають один від одного на льоту.
Ще до одного вражаючого висновку призвело дослідження в Австралії. Там 9 інфікованих учнів і стільки ж інфікованих працівників шкіл розбрелися по 15 навчальних закладах. У підсумку вони контактували з 735 учнями і 128 співробітниками. В результаті обстежень було виявлено лише двоє нових хворих. Причому в одному випадку інфекцію дитині передав дорослий.
Взагалі, якщо узагальнити досвід людства за кілька місяців пандемії, то виявиться, що в основному коронавірусна інфекція потрапляє до дітей від дорослих, а не від інших дітей.
"Після шести місяців ми накопичили безліч даних, що діти з меншою ймовірністю можуть заразитися і опинитися заразними; дорослі, які не дотримуються правил безпеки, несуть відповідальність за рух кривої пандемії вгору", - пишуть у статті.
Крім того, спеціалісты математично змоделювали, як можна уникнути поширення коронавірусу, і прийшли до висновку, що немає нічого краще і простіше, ніж носіння масок і дотримання соціальної дистанції. Йдучи цим шляхом, можна буде ізолювати вогнища зараження і домогтися поступового зниження кількості хворих у всьому світі. Однак це – турбота дорослих, бо саме дорослі є основними переносниками хвороби.
Тому, вважають педіатри, всі діти повинні з 1 вересня відправлятися в школу і вчитися так, як вчилися їхні батьки, а не сидячи за комп'ютерами.
Такої ж думки дотримується відомий український педіатр Євген Комаровський. Разом з тим, влада не так категорична у цих питаннях. Зокрема, прем'єр Денис Шмигаль заявив, що влада готує кілька сценаріїв початку навчального року.