Албанія передала Україні бронетранспортери MaxxPro

Автор: Максимов Віталій

Албанія у рамках військової допомоги передала Україні партію американських колісних бронетранспортерів MaxxPro. Вони відрізняються посиленим протимінним захистом.

Албанія передала Україні бронетранспортери MaxxPro - today.ua

У повідомленнях ЗМІ йдеться про те, що в цій партії налічується 22 албанських бронеавтомобіля з посиленим протимінним захистом. Йдеться про M1224 MaxxPro класу MRAP (Mine Resistant Ambush Protected).

Слід зазначити, що на озброєнні ЗСУ вже є бронеавтомобілі MaxxPro. Вони з'явилися у 2022 році. Ці бойові броньовані машини довели свою ефективність під час боїв із російськими окупантами.

Що це за M1224 MaxxPro? Які його основні тактико-технічні показники? Як можна використовувати цю бойову машину?

Популярні зараз

Стало відомо про посилення мобілізації у двох областях України

З'явився докладний список категорій переселенців, яким продовжать виплату державної допомоги ВПО після 1 лютого

В Україні почалося стрімке зростання цін на картоплю: з'явились прогнози щодо подальшої вартості цього овочу

На Україну насувається холод: синоптики віщують зимну погоду з вітром і морозами

Албанія передала Україні бронетранспортери MaxxPro

M1224 MaxxPro - це військова колісна броньована машина класу MRAP, розроблена американською компанією Navistar Defense (за броню відповідала ізраїльська компанія Plasan Sasa). Усього було випущено понад 7000 бронеавтомобілів MaxxPro. Армія США прийняла на озброєння цю бойову машину у 2007 році. Вона досі перебуває на озброєнні армій багатьох країн, зокрема США.

Довжина MaxxPro складає 7200 мм, ширина – 2500 мм, висота – 3000 мм. Вага – майже 17 тонн. Цей бронетранспортер може перевозити вантаж масою понад 4,5 т, залежно від кількості десантників. Екіпаж – 2 людини, кількість десантників – від 4 до 8, залежно від версії.

MaxxPro оснащується дизельним двигуном Navistara DT-M10 потужністю 425 к.с. Комфорт водіння забезпечується незалежною підвіскою Hendrickson.

Гідний балістичний захист забезпечує V-подібне шасі (машина витримує вибух міни до 7 кг у тротиловому еквіваленті). На даху розташована одномісна башта, яка може бути обладнана кулеметом калібру 7,62 або 12,7 мм.

Албанія передала Україні бронетранспортери MaxxPro

Головне завдання MaxxPro – доставка піхоти до бою. Ці машини можна використовувати для розвідки місцевості, патрулювання.

Для військових машин класу MRAP може бути проблемою бездоріжжя. Але це притаманно більшості колісних автомобілів. Рівень захисту MRAP дає досить добрий захист. Отримання від Албанії бронетранспортерів M1224 MaxxPro – це цінний подарунок для України з огляду на те, що російські окупанти активно мінують місцевість.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, машини класу MRAP краще захищають від артилерійського вогню, ніж БМП-1/2 та БТР. Звичайно, пряме влучення снаряда MaxxPro не витримає, але захистить екіпаж та десантників від уламків фугасних снарядів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Норвегія передала Україні 50 військових гусеничних транспортерів NM199.