5 лютого: який сьогодні день і навіщо спостерігати за котами

Сьогодні у православних день шанування пам'яті священномученика Климента і мученика Агафангела. Агафангел був учнем Климента. Їх жорстоко катували, проте святі були тверді у своїй вірі.

5 лютого: який сьогодні день і навіщо спостерігати за котами - today.ua

Після звільнення з-під стражі вони лікували людей покладанням рук і звертали язичників в християнство. Агафангела усікли мечем після смерті імператора Максиміана. Клієнта звільнили з в'язниці, проте потім і його вбили воїни, які увірвалися до храму.

5 лютого: який сьогодні день і навіщо спостерігати за котами

Традиції 5 лютого

Другу частину своєї народної назви цей день отримав в пам'ять про традиції перевіряти свої запаси. Вважалося, що зайнятися цим бажано було за день до цього, на Тимофія-полузімника. Однак у тих, хто не встиг вчасно, з'являвся другий шанс на Агафія-полухлібника.

Народна мудрість свідчила, що на момент перевірки запасів їх повинно залишатися приблизно половина. В іншому випадку порції доведеться скорочувати.

Вважалося, що 5 лютого селяни повинні присвятити в принципі домашнім турботам. Крім перевірки залишків запасів треба було перевірити, чи не пропали продукти за час зберігання.

Для тих же, чиє господарство не потребувало таких перевірок, існувала інша традиція. Вважалося, що 5 лютого заможний народ повинен запрошувати до себе додому бідних і знедолених, і не тільки щедро пригощати гостей, але і розважати їх бесідами.

5 лютого: який сьогодні день і навіщо спостерігати за котами

У 2020 році 5 лютого випадає на середу. Кожна середа і п'ятниця, крім суцільних седмиць, в православній традиції є одноденним постом, і цей день - не виняток. Рибу в цей день їсти можна, а ось молочні продукти, м'ясо і яйця - під забороною.

Прикмети на 5 лютого

  • Якщо кішка лягла до верху черевом, варто чекати тепла.5 лютого: який сьогодні день і навіщо спостерігати за котами
  • На таку ж погоду вказують білки, що скачуть по гілках.
  • Гучне щебетання синиць вранці обіцяло прихід заморозків.
  • Селяни дивилися на товщину снігу на полях. Вважалося, що якщо його буде багато, то врожай у наступному році вдасться на славу. "Сніг глибокий - хліб хороший", - говорили в народі.

Іменини 5 лютого

Геннадій, Євдокія, Катерина, Климент, Серафим, Федір, Феоктист.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, який день 4 лютого і навіщо дивитися на небо.

ДЖЕРЕЛОdni.ru
72-річна Алла Пугачова блиснула без макіяжу в квітнику біля свого будинку
Алла Пугачова у віці 72 років дуже активна жінка, яка проводить багато часу з дітьми і не забуває стежити за своїм зовнішнім виглядом. Відома співачка...
Дочку Олі Полякової на новому фото порівняли з Леді Гагою і Моргенштерном
Оля Полякова дозволяє своїй дочці виглядати так, як хочеться 16-річній дівчинці. Зіркова матуся зовсім не забороняє їй носити короткі спідниці, портуп...
Співробітники ПриватБанку обманом виманюють гроші у пенсіонерів
Клієнти ПриватБанку впевнені, що співробітники державного банку обманом виманюють у людей похилого віку гроші. У фінустанові у відповідь на звинувачен...
У Мережі показали, як вигладає сучасний будинок Юлії Саніної зі студією звукозапису: фото і відео
У Мережі показали розкішний заміський маєток Юлії Саніної з The Hardkiss. Успішна українська співачка може похвалитися сучасним маєтком з гарною зелен...
В Україні готується перерахунок пенсій: деякі категорії пенсіонерів залишаться за межею бідності
В Україні перерахують пенсійні виплати. Підвищення пенсій чекає тільки на деякі категорії громадян, проте більшість пенсіонерів залишаться за межею бі...