Today.ua

Закон Бужанського про мовну політику: чи підтримає Зеленський скандальний документ

Розгляд мовного закону, розробленого депутатом від «Слуги народу» Максимом Бужанським, відбудеться у ВР у п'ятницю, 17 липня 2020 р. Документ вже встигли назвати скандальним і провокаційним. Які шанси, що даний законопроект буде прийнятий?

Законопроект про мовну політику в Україні в першу чергу спрямований на те, щоб внести зміни в реформу навчання українською мовою в школах. Як відомо, з 1 вересня 2020 року має відбутися збільшення частки української мови в середній школі.

На думку Максима Бужанського, нацменшини опиняться в непростій ситуації у зв'язку з тим, що всі учні 5 – 11 класів українських шкіл будуть вчитися виключно українською мовою. Нардеп пропонує зробити цей перехід поступовим, а не одномоментним.

«Учні, які не відносяться до одного з національних меншин країн Європейського Союзу, зобов'язані перейти на навчання українською мовою в 2020 році, в той час як учні, які належать до національних меншин країн Європейського Союзу повинні виконати аналогічну норму тільки в 2023 році», — сказано в пояснювальній записці.

В іншому випадку, вважає Бужанський, перехід всіх шкіл у країні на викладання українською мовою буде відбуватися порушення Конституції.

У цієї думки є противники, які нагадують, що в 2019 році закон про освіту виносився на розгляд Конституційного суду. КСУ визнав, що чинний мовний закон повністю відповідає Конституції.

Крім того, проти законопроекту Максима Бужанського виступають у Міністерстві освіти і науки, де стверджують, що пропозиції нардепа порушують плани по здійсненню освітньої реформи.

Експерти вважають, що за даний законопроект можуть проголосувати деякі члени фракції «Слуга народу». Однак депутати з інших політичних сил, крім ОПЗЖ, а також президент України навряд чи підтримають. Володимир Зеленський не раз заявляв офіційно, що буде всіляко підтримувати впровадження української мови у всі сфери життя держави, особливо в освіті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 вересня 2020 р в українських школах будуть введені нові правила. Дані нормативи розробляють в МОЗ та МОН, щоб забезпечити якісну освіту і безпеку для кожного учня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ