Експерти розповіли, скільки в середньому заборгувала за послуги ЖКГ кожна українська сім'я. Цифри вражають! Церемонитися з боржниками ніхто не планує, в роботу вступають колектори, суди та інші способи вибивання боргів з населення...
В Україні почали з'являтися так звані "дошки ганьби", на яких вказують імена людей, які заборгували за комуналку підприємствам. Якщо цей крок не подіє, то порушників платіжної дисципліни чекає більш серйозна розплата.
Комунальні підприємства наділили повноваженнями використовувати цілий спектр можливостей, що дозволяють «вибивати» борги з недисциплінованих громадян. Мова йде про судові провадження, арешт і продаж будь-якого майна боржника: починаючи від холодильників і телевізорів і закінчуючи автомобілем і самої нерухомістю.
За словами експертів, якщо борг за послуги ЖКГ перевищує 20 мінімальних зарплат, затверджених в державі, що становить 94 з половиною тисячі гривень, то цілком реально позбутися житла.
Крім того, українці повинні розуміти, що навіть борги багаторічної давності ніхто прощати не буде. Їх будуть нараховувати до тих пір, поки людина не погасить все до останньої копійки.
Нерідко постачальники йдуть на радикальні заходи заради стягнення боргу, вони наймають колекторів. Приміром, подібна практика ведеться Київським водоканалом. Прийти в будинок до злісного неплатника «непрохані гості» можуть, якщо він не платив за споживані послуги більше року, або якщо сума боргу перевищила позначку в 1000 гривень.
Зазначимо, що в середньому по країні кожна українська родина заборгувала за комунальні послуги по 4200 гривень. При цьому тільки за газ кожна сім'я повинна заплатити постачальнику з 1718 грн. За гарячу воду і опалення борг склав 20,5 мільярда грн, за електроенергію – 5,9 мільярда, вивіз сміття – 1 мільярд грн.
За словами експертів, ситуація з постійно зростаючою тотальною заборгованістю може призвести до того, що постачальники послуг не зможуть розплатитися за рахунками, а це може позбавити українців багатьох благ цивілізації. Українська система ЖКГ вже стоїть на межі загального системного колапсу.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заспокоїв громадян, заявивши, що МВФ не вимагає підвищувати тарифи на комунальні послуги для населення. Так буде чи не буде черговий і різкий стрибок цін на комуналку?