З одного боку, нові правила реєстрації земельних ділянок в Україні спрощують життя громадянам, але з іншого – процедура стала занадто заплутаною. Що змінилося з 10 червня 2020 року?
В Україні з 10 червня 2020 року стартував пілотний проект, який незабаром планується поширити по всій країні. Йдеться про реєстрацію земельних ділянок за спрощеною процедурою.
Урядовий портал повідомляє, що даний проект передбачає реєстрацію земельних ділянок за принципом екстериторіальності. Запущено пілотний проект у відповідності з постановою Кабінету міністрів від 3 червня 2020 року.
Згідно з рішенням Кабміну, якщо раніше всі рішення щодо держреєстрації земельної ділянки приймав місцевий Державний кадастровий реєстратор. То тепер система Державного земельного кадастру буде вибирати за принципом випадкового вибору будь-який територіальний орган Держсгеокадастру, що знаходиться в будь-якому регіоні країни.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Наприклад, ви звертаєтеся за місцем реєстрації з проханням зареєструвати земельну ділянку, але ваша заявка буде розглянута в органі іншої області України. На думку членів Кабміну, це допоможе виключити корупційні схеми, не допустивши зв'язок між постачальниками і одержувачами послуги.
При цьому проект передбачає скорочення терміну оформлення реєстрації вдвічі. Проходження процедури не буде займати більше тижня.
На сайті уряду сказано. Новий порядок реєстрації земельних ділянок буде діяти два роки.
Нагадаємо, раніше було змінено також і правила прописки в Україні. Як тепер оформити реєстрацію за місцем проживання?