Зростання мінімальної заробітної плати в Україні спричинить не лише підвищення соціальних виплат та пільг, а й збільшення податкових ставок, у тому числі і на нерухомість.
Оскільки максимальна ставка податку на житло становить 1,5 від мінімальної зарплати, то з 1 грудня 2021 року, коли цей соцстандарт виріс до 6500 гривень, розмір податкових відрахувань також збільшиться. Максимальна ставка податку на нерухомість становитиме 97,5 грн/м² (6500х1,5% = 97,5 гривень).
Влада на місцях може змінювати розмір податкової ставки на нерухоме майно, але в межах встановленої законом "стелі" 1,5% від мінімальної заробітної плати. Податок на нерухомість зобов'язані за законом сплачувати власники квартир та приватних будинків, площа яких перевищує встановлені ліміти. Так, за кожен "зайвий" квадратний метр квартири площею понад 60 кв. та будинки площею понад 120 кв. м. необхідно щорічно сплачувати податок на нерухомість. У разі несвоєчасної сплати податку на нерухомість власник житла заплатить штраф у розмірі 10% від суми боргу за прострочення до 30 днів; 20% від суми боргу за прострочення понад 30 днів.
Нагадаємо, Юлія Тимошенко заявила, що новий податковий закон перетворить більшість українців на бідняків. Високі ставки податку знищать середній клас, малий бізнес та селянство.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal