Українські працівники згідно із законом мають право поскаржитися до Державної служби України з питань праці (Держпраці) на порушення своїх прав. Експерти розповіли, що станеться після того, як така скарга буде розглянута у відповідному органі.
Державна служба України з питань праці активізує боротьбу з недобросовісними українськими роботодавцями. Якщо працівники того чи іншого підприємства, установи або компанії будуть скаржитися на порушення своїх прав, то Держпраці направить комісію, яка перевірить якість робочого місця і умови праці.
На сьогоднішній день, згідно зі статтею Конституції України «Про звернення громадян», будь-який громадянин країни може звернутися зі скаргою на роботодавця в Держпраці. Крім того, скаргу можна подати в органи державної влади або місцевого самоврядування, або заявити про порушення своїх трудових прав в засоби масової інформації. Оформляти скаргу слід офіційно, анонімні «кляузи» розглядатися не будуть. Особливу увагу Держпраці та інші інстанції, куди дозволено українським працівникам скаржитися на порушення своїх прав, будуть приділяти тим порушень, які обмежують права особистості і законні інтереси працівника, а також ті, які несуть безпосередню загрозу здоров'ю та безпеці.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні дозволили роботодавцям звільняти своїх підлеглих «просто так», не вказуючи причину. Нововведення в Трудовому кодексі здивують багатьох.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal