У Туреччині потужний землетрус і цунамі зруйнували будинки в курортному місті: є загиблі і поранені

У турецькому курортному місті Ізмір розбирають завали. Землетрус амплітудою в 6,9 бала і цунамі зруйнувало частину багатоповерхових додому. Під уламками висоток знайдені щонайменше четверо загиблих і десятки людей з пораненнями різного ступеня тяжкості.

У Туреччині потужний землетрус і цунамі зруйнували будинки в курортному місті: є загиблі і поранені - today.ua

За даними сейсмологів, епіцентр землетрусу був в Егейському морі, від викликаного «тремтінням землі» цунамі кілька прибережних селищ буквально змило в море. Частина території залишилася затопленої водою. У курортному і одному з найбільших міст Туреччини Ізмірі зруйновано шість висотних будівель, рятувальники і небайдужі городяни розбирають завали, рятуючи людські життя.

Влада Туреччини повідомляють про 4 загиблих і більш ніж 150 поранених, але до завершення розбору уламків будинків ще далеко.

Цунамі було такої сили, що накрило частину Ізміра і невеликого прибережного містечка Сефіріхісар, морська вода затопила вулиці міст, що ускладнює роботу рятувальників. Підземні поштовхи добре відчувалися і уздовж грецького узбережжя. У Мережі публікують десятки жахливих кадрів самого землетрусу і його страшних наслідків: обвалення житлових будинків та інших споруд.

Нагадаємо, в середині жовтня 2020 року президент України Володимир Зеленський з офіційним візитом відвідав Туреччину. Глава держави обговорив з Реджепом Тайіпом Ердоганом майбутню роботу над деокупацію Криму, міста Севастополя, окремих райвно Донецької і Луганської областей.