Українці заплатять 6000 грн податку за пай: «Слуги народу» дісталися до дрібних землеробів

Дорого нині в Україні обійдеться бажання самостійно обробляти свій земельний пай. Дрібних землевласників хочуть обкласти значним обов'язковим податком, який будуть стягувати незалежно від того, скільки людина зуміла на своїй землі заробити.

Українці заплатять 6000 грн податку за пай: «Слуги народу» дісталися до дрібних землеробів - today.ua

Народні депутати з фракції «Слуга народу», спільно з групою «Довіра» виступили з ініціативою обкласти обов'язковим податком 6000 грн за пай для рядових власників землі. Як стало відомо, дана пропозиція з радістю підтримали представники великого агробізнесу.

На сьогоднішній день в Україні близько 7 мільйонів громадян є власниками земельних паїв, площею близько 4 гектарів. Більша половина дрібних землевласників воліють працювати на своїй землі самостійно. Решта здають свої земельні ділянки в оренду великим агрофірмам.

Більш того, з погіршенням економічної ситуації в країні все більше українців намагаються прогодувати свої сім'ї, самостійно обробляючи свій земельний пай. Дана тенденція намітилася ще в 2014-му році, і продовжує зростати з кожним роком. Дрібний бізнес почав непогано розвиватися, що і послужило невдоволення власників великих агрохолдингів.

Українці заплатять 6000 грн податку за пай: «Слуги народу» дісталися до дрібних землеробівІ ось у ВР в лютому 2020 року зареєстрували законопроект під номером 3131, який, якщо він буде прийнятий, поставить хрест на відродженні мікробізнесу в Україні. Зазначається, що в червні фінансовий комітет рекомендував цей документ до прийняття в першому читанні.

Чим це загрожує дрібним землевласникам? Тим, що буде впроваджена мінімальна податкова виплата в розмірі 6000 гривень з кожного гектара землі, незалежно від того, скільки фермер зумів отримати доходу зі свого паю.

«Це просто land grab, як по-англійськи називається феномен силового витіснення дрібних фермерів з їх землі великими агрокомпаніями. Таким чином, будуть просто "віджимати" землю у одноосібників», - стверджує економіст Київської школи економіки Олег Нів'євський.

При цьому, за словами експертів, великі агрофірми фактично будуть захищені від сплати даного податку, оскільки юридичні особи платять більше 1500 грн у перерахунку з гектара і, згідно із законопроектом №3131 їм нічого додатково платити не доведеться.

Нагадаємо, навесні 2020 р ВР прийняла закон, згідно з яким землі сільгосппризначення на території України можна буде продавати і купувати з 1 липня 2021 року.

ПриватБанк попередив про шахрайську схему з розіграшами в соцмережах
ПриватБанк попереджає своїх клієнтів, щоб вони не вірили фейковим розіграшам в соцмережах, за умовами яких потрібно пересилати якісь гроші на карту ба...
Українцям змінять умови виходу на пенсію: стаж подорожчає, пенсійний вік збільшиться
Виходити на пенсію в Україні з кожним роком ставатиме дедалі важче. Уже в 2021 році на пенсію в 60 років зможуть вийти лише ті, хто має 28 років стажу...
Курс долара в Україні не буде стабільним у найближчі п'ять років - МВФ
Долар в Україні в 2021 році подорожчає, проте у 2022 впаде в ціні. У найближчі п'ять років американська валюта буде коливатися в Україні в межах 27,2-...
В Україні по-новому рахуватимуть прожитковий мінімум: що це означає для громадян
В Україні хочуть кардинально переглянути методику розрахунку прожиткового мінімуму. У Раду вже внесли відповідний законопроект, який передбачає зовсім...
ПриватБанк відповів Ротаню, який заявив про вилучення грошей з його банківської комірки
ПриватБанк відреагував на заяву, зроблену головним тренером молодіжної футбольної збірної України, Русланом Ротанем. Банкіри відповіли своєму клієнтов...