Українці побили рекорд по оплаті “комуналки“

Автор: Міхєєнко Наталія

Українці побили рекорд по оплаті "комуналки". Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті Державної служби статистики. За підсумками березня українці відправили на рахунки постачальників комунальних послуг близько 18 млрд гривень, встановивши тим самим новий історичний рекорд.

Українці побили рекорд по оплаті “комуналки“  - today.ua

За даними Держстату, досі максимум, який оплачували українці за місяць, становив 15,1 млрд гривень – стільки споживачі змогли виділити з сімейного бюджету в січні 2019 року.

У березні ж українці не просто оплатили все до копійки по розісланим їм платіжкам (17,8 млрд грн.), але навіть частково погасили накопичений борг.

У Державній службі статистики повідомили, що в цьому питанні найбільше пощастило постачальникам електричної енергії, які зібрали за перший місяць весни 4 млрд. грн. Це 143,9% від вартості поставленого людям в березні світла. Хоча заборгованість українців за цією статтею поступово скорочується.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

З 33 млрд до 32,23 млрд грн. скоротився і обсяг заборгованості приватних споживачів за природний газ. А от борги за опалення і гарячу воду, навпаки, зросли до 22,4 млрд грн.

По 100 млн. гривень боргів стало більше перед постачальниками холодної води (у березні – 3,4 млрд грн.), а також послуг з утримання прибудинкової території (4,5 млрд грн.).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Держстаті зазначають, що в середньому українська сім'я в березні оплачувала комунальникам послуг на 2296 грн. Для порівняння в лютому їй нараховували 2660 грн.

Також стало відомо, що з 1 травня 2019 року українці зможуть вимагати проведення перевірок якості житлово-комунальних послуг в своїх оселях і отримувати відшкодування за отримання неякісних послуг.