Українцям спишуть борги за газ: чим обернеться така щедрість для населення

Українцям спишуть борги за газ: чим обернеться така щедрість для населення - today.ua

Україна стоїть на порозі боргового колапсу. В цілому населення заборгувало за послуги ЖКГ більше 70 мільярдів гривень, і борги продовжують накопичуватися і рости. У зв'язку з цим, постачальники блакитного палива звернулися до уряду з проханням про списання боргів. Але чим обернеться така щедрість у майбутньому?

У першому півріччі поточного року за газ не платив кожен п'ятий житель України. Борги накопичуються надзвичайно швидко. В деяких областях, в боржниках числиться близько половини населення. Якщо найближчим часом нічого не зміниться, то ситуація може стати причиною боргового колапсу всієї газової галузі України. Про це вже давно почали попереджати учасники ринку.

Якщо вважати загалом за газ, теплопостачання і транспортування блакитного палива, що українці заборгували рекордних 70 мільярдів гривень на сьогоднішній день. У зв'язку з тотальним браком коштів, через борги споживачів, заборгованість підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ становить понад 37 мільярдів гривень.

Газовики розуміють, що неплатоспроможність українців виникла на тлі епідемії коронавіруса та її наслідків. Економічна криза серйозно вдарила по гаманцях населення.

У зв'язку з цим постачальники газу звернулися до керівництва держави з проханням про списання заборгованостей. «Держава повинна прийняти кардинальне рішення і розглянути можливість списання заборгованості на ринку газу, яка сформувалася через те, що тарифи не покривають витрат постачальників комунальних послуг», – розповів фінансовий директор АТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський.

Українцям спишуть борги за газ: чим обернеться така щедрість для населенняУ той же час, експерти вважають, що в Україні слід розробити тарифи, які б повністю покривали витрати з розподілу газу. Це повинно забезпечити своєчасність розрахунків в газовій галузі в майбутньому, впевнені постачальники газу.

Якщо влада зважиться на списання боргів, то це означає, що їх будуть перекривати з інших джерел. Здогадайтеся з одного разу, з яких саме. Підвищення тарифів! Чи допоможе це уникнути газової галузі України кризи, сказати складно. Адже при нинішніх тарифах населення країни виявилася неспроможною оплачувати платіжки ЖКГ. Що ж буде, якщо вартість газу виросте? Навіть за умови списання боргів зараз, в майбутньому можуть так само швидко сформуватися багатомільярдні заборгованості.

«Потрібно на державному рівні перерахувати повністю все і видати обґрунтований підсумковий тариф. Запровадити заходи за несплату та проводити роз'яснювальну діяльність серед населення. Знову-таки, хто цей боржник у середньому? Бабуся з пенсією в 1 000 грн або депутат, чиновник, підприємство? Я схильний думати, що останні. Бабусі якраз завжди першим ділом за комунальні платежі платять», – розповів голова Асоціації інноваційного розвитку домогосподарств Станіслав Драганов.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 серпня 2020 року в Україні змінюються комунальні правила. Що зміниться для населення країни?

Українцям поміняють паспорта: паперові книжечки виведуть з обслуговування
Верховна Рада України розгляне законопроект про припинення обслуговування в країні паперових паспортів-книжечок. На якнайшвидшому вирішенні даного пит...
Що зміниться в організмі, якщо почати їсти кавуни кожен день - думка лікарів
Серпень - золотий час смачних цукрових кавунів. Соковита м'якоть чудово втамовує спрагу і навіть почуття голоду. Кавуни дуже корисні для здоров'я, про...
Українців змусять відзвітувати за кожну гривню: банки вимагають підтвердження джерела грошей
В Україні перевірятимуть кожен банківський переказ. Навіть за 150 гривень доведеться звітувати. При виявленні порушень накладатимуться значні штрафи. ...
Коли в Україні знову потеплішає: Наталка Діденко засмутила прогнозом погоди
Народний синоптик Наталка Діденко розповіла, коли в Україні знову потеплішає і припиняться дощі з грозами. За словами метеоролога, терпіти холод і вог...
У ВООЗ закликали до посилення карантину: ослаблення призвело до другої і третьої хвилі епідемії
У світі почалася друга хвиля пандемії коронавіруса. У деяких країнах другу хвилю захлеснула ще сильніша третя. До таких плачевних наслідків призвело п...