З 1 липня 2020 року вартість доставки газу для населення в Україні все ж істотно зросте, але не так сильно, як передбачалося раніше. Стало відомо остаточне рішення НКРЭКУ.
Національна комісія з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ) передумала занадто різко підвищувати ціну на доставку блакитного палива українському споживачеві. Так, якщо раніше планувалося підвищити вартість транспортування, що поставляється для побутових потреб, на 20 %, потім хотіли з 1 липня підвищити тільки на 8 %. В остаточному рішенні все ж визначилися і вибрали компромісний варіант – сума в платіжках зросте на 10 %.
Варто нагадати, що в кінці 2019 року, коли НКРЭКУ прийняв остаточне рішення про поділ платіжок на оплату за спожиті кубометри газу, а також на його транспортування, спочатку була визначена мінімальна вартість доставки блакитного палива до осель українців. Паралельно було прийнято рішення двічі на період 2020 року підвищити абонплату за транспортування газу на 46%. Проте перехід на нові тарифи вирішено було зробити плавним», щоб занадто сильно не лякати населення. Липневе подорожчання повинно було скласти 20 %.
Однак, 3 червня 2020 р Регулятор несподівано передумав і переглянув своє рішення за літнім подорожчання транспортування газу. Офіційне формулювання причин: «з метою недопущення соціальної напруги серед населення». Спочатку вказали 8 %, потім знову передумали в остаточному варіанті значиться рівень підвищення абонплати на 10 %. Але це лише середня цифра, насправді, тарифні зміни будуть різними в окремих областях.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Приміром, у Мелітополі вартість доставки газу зросте аж на 24 %, в Умані на 19 %, у Запоріжжі на 16 %, у Полтаві та Маріуполі на 15 %. Цікаво, що для жителів решти території Донецької області ціна на доставку газу взагалі не зміниться. Не помітять подорожчання жителі Тернопільської та Кременчуцької областей, а також Києва.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні при Мінсоцполітики створюється спеціальна структура, яка перевірить кожного одержувача субсидій та соціальної допомоги. Планується таким чином заощадити величезні гроші.