У сучасному світі 8 Березня – Міжнародний жіночий день, коли прекрасна половина людства отримує подарунки і привітання. Але історія цього свята не завжди була безхмарною і романтичною.
У далекому 1857-му році, 8 березня, працівниці американських текстильних фабрик вийшли на демонстрацію в Нью-Йорку. Дами вимагали поліпшення умов праці та рівних з чоловіками прав.
У 1910-му році за встановлення Міжнародного жіночого дня в Копенгагені виступила Клара Цеткін. Знаменита німецька комуністка виступала за те, щоб жінкам дозволили на законних підставах виходити на мітинги, щоб привертати увагу громадськості до своїх проблем.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Датою для святкування Міжнародного дня солідарності жінок у боротьбі за свої права вибрали 8 березня, коли текстильниці США вперше зважилися вийти на мітинг.
Ще одна версія виникнення жіночого свята лежить у релігійних міфах. Існує думка, що Клара Цеткін була єврейкою, тому вона зробила вдалу спробу винести на офіційний рівень юдейське свято, присвячене пам'яті подвигу єврейки Есфірь, яка врятувала від загибелі синів Ізраїлевих. Юдеї в честь сміливої і красивої Есфірь стали святкувати Пурім. Дата цього свята змінна, але в 1910-му році, коли проходив жіночий форум в Копенгагені, вона випала саме на 8 березня.
Також існує паралельна версія, що страйкували у Нью-Йорку в 1857-му році зовсім не текстильниці, а повії. Дівчата вимагали виплатити зарплату матросам, щоб ті у свою чергу могли віддати їм борги за надані послуги.
В 1894-му році теж 8 березня на демонстрацію вийшли повії Парижу, вони вимагали до себе шанобливого ставлення. В цей же день рівно через рік вже страйкували їхні колеги в Чикаго. А ще через рік мітинг повторився в Нью-Йорку.
У СРСР свято прийшло в 1921 році, завдяки подрузі Клари Цеткін – Олександрі Коллонтай.
Варто відзначити, що всі версії, якими оперують історики, простих людей сьогодні мало цікавлять. Зараз 8 Березня – це день квітів, весни, любові та краси. День, коли чоловіки не забувають привітати своїх коханих жінок, даруючи їм шикарні букети, подарунки та щирі визнання у своїх почуттях.
До речі, не всі квіти можна дарувати жінкам до 8 Березня. Деякі і зовсім заборонено, якщо немає бажання зіпсувати відносини.