Не всім щастить з чорноземом, комусь трапляється піщана, глиниста і кам'яниста земля, або ж пригнічена через неправильну експлуатацію. Однак це не привід засмучуватися, адже є шість овочів, які виростуть будь-де.
Досвідчені городники виділили шість рослин, які дадуть добрий врожай у будь-якій землі.
Топ-6 овочів, які виростуть на бідному ґрунті
Цибуля на перо росте навіть без належного догляду. Для цього знадобляться маленькі цибулинки, які можна знайти на ринку навесні. Зелену цибулю можна посадити разом з іншою зеленню, вона є відмінним компаньйоном, який ще й відганяє шкідників.
Листові овочі, такі як салат, кріп, рукола, шпинат та інша зелень (крім листяних буряків), дають перші плоди вже через місяць-два. При цьому із ґрунту рослини беруть мінімум поживних речовин. Головний секрет у вирощуванні зелені – частий полив.
Хрін найневибагливіша рослина з усіх, яка чудово росте в тіні. Але треба враховувати, що хрін готовий придушити всіх своїх сусідів. Зазвичай цю рослину садять на відстані, обгороджуючи грядку дошками або шифером, який закопують на глибину до 50 см. Хрін дуже швидко розростається, і його досить складно вивести з городу, навіть якщо були посаджені лише два кущики.
Редиска погано росте тільки в кислому ґрунті. А найголовніше – посадити рослину у правильний час. Зазвичай посів проводять відразу після того, як земля трохи просохне. Поливати потрібно помірно, а щоб не долали шкідники, у період вегетації рослину краще тримати під нещільною нетканкою.
Горох годує сам себе, його коріння добре отримує азот із навколишнього середовища. Садити рослину бажано у вологе середовище та систематично поливати з лійки із ситечком, щоб не вибити насіння. Зрілу рослину зрізають на рівні 2-3 см від землі, залишаючи коріння перегнивати, тим самим збагачуючи ґрунт азотом та органічними речовинами.
Кущова квасоля невибаглива так само як і горох, але любить тепло. Найчастіше висаджують рослину в ґрунт у другій-третій декаді травня. На сім'ю із 2-3 осіб вистачить 2-3 стандартні грядки. До того ж стручкова квасоля – чудовий овоч для заморожування. За весь процес дозрівання квасолю поливають лише 2-3 рази, і вже в середині вересня рослина дасть гарний врожай. Спаржа так добре розростається, що працює як природна мульча, через що на грядці не з'являються бур'яни, а земля зберігається вологою навіть у спеку.
Нагадаємо, досвідчені городник назвали дешеву крупу, яку потрібно розсипати по городу – найкраще добриво та захист від шкідників.