Today.ua

Тести на коронавірус в Україні: які є і де їх взяти

Діагностувати зараження коронавірусом COVID-19 можна за допомогою спеціально розроблених експрес-тестів і ПЛР-дослідження.

Якщо експрес-тест покаже позитивний результат, то його все одно необхідно підтвердити, пройшовши ПЛР-дослідження. Полімеразна ланцюгова реакція - це високоточний метод діагностики інфекційного захворювання, який ґрунтується на аналізі генетичного матеріалу людини (ДНК і РНК).

Виконуючий обов'язки голови Центру громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я України Ігор Кузин уточнив, що експрес-тести аналізують кров з пальця і за 10 хвилин здатні виявити наявність в організмі антитіл до вірусу.

Ігор Кузин зазначив, що антитіла до коронавирусу з'являються тільки через 5 – 7 днів після зараження, до цього часу експрес-тести марні. Якщо ж імунна відповідь на COVID-19 буде виявлена, то все одно ще рано говорити про остаточний діагноз. Показання експрес-тесту повинні бути підтверджені ПЛР-дослідженням, для цього беруть мазок, відправляють в лабораторію. Результати будуть готові на наступний день.

Експрес-тести в загальній кількості до півтори тисячі на сьогоднішній день є тільки в деяких лікарнях української столиці. Найближчим часом планується закупівля партії близько 5 тисяч. Крім того, регіональні медичні установи також мають намір закупити експрес-тести.

У Києві пройти експрес-тест на коронавірус можна в Олександрівській клінічній лікарні, Міськлікарнях №4 та №9, Дитячих міських лікарнях №1 і №2, а також в Київській міській дитячій клінічній інфекційній лікарні та Пологовому будинку №4.

Що стосується ПЛР-діагностики, то поки її можна пройти тільки в Києві, найближчим часом підключаться Одеса, Дніпро і ряд інших регіонів України.

За словами Кузіна, в якості діагностичних систем державного лікарень можна не сумніватися. Інформації про те, чи роблять подібні тести в приватних клініках України, у МОЗ немає.

Нагадаємо, раніше в МОЗ України розповіли про те, чи захистить алкоголь від коронавіруса. Що ж насправді допоможе захистити себе від смертельної інфекції?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ