У Національній комісії з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ) виступили з пропозицією в чотири рази підвищити тарифи на передачу електричної енергії оператора Об'єднаної енергосистеми України – державної компанії «Укренерго».
Дана пропозиція буде розглянуто на засіданні Нацкомісії, яке відбудеться 24 червня 2020 р.
Так, у НКРЭКУ пропонують з 1 серпня 2020 року підвищити тариф на передачу "зеленої" електричної енергії «Укренерго» в чотири рази: з 155,4 гривні за МВт-год до 596,48 гривні за МВт-год (без ПДВ). Також НКРЭКУ має намір підвищити тариф на послуги диспетчерського (оперативно-технічного) управління держкомпанії з 10,23 гривні за МВт-год (без ПДВ) до 41,64 гривні за МВт-год (без ПДВ).
Справа в тому, що компанія «Укренерго» відчуває нестачу грошових коштів для покриття спецзобов'зань перед держпідприємством «Гарантований покупець», заборгованість вже становить 16 мільярдів гривень, тоді як у тарифі компанії передбачено лише 8,6 мільярда гривень.
Популярні зараз
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
У тарифі «Укренерго» не були передбачені витрати на облік компенсації витрат «Гарантованого покупця» так званої «зеленої» електроенергії, яка потім продається постачальникам універсальних послуг для потреб населення.
Щоб уникнути подальшого накопичення заборгованості та економічного колапсу, НРЭКУ пропонує «Укренерго» збільшити тариф для «Гарантованого покупця» в чотири рази. Причому, в Нацкомісії наполягають, щоб ця пропозиція була прийнята в зв'язці з цілим пакетом інших антикризових заходів. Це допоможе «Укренерго» розрахуватися з боргами і залишитися на плаву.
«У разі невиконання зазначених заходів, збалансувати фінансову ситуацію на ринку буде можливо лише при встановленні тарифу на передачу електроенергії, який перевищить 600 гривень за МВт–год», – повідомили в компанії.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні будуть жорстко карати боржників за послуги ЖКГ. На законодавчому рівні постачальникам комунальних послуг дозволять застосовувати цілий спектр «інструментів».