Today.ua

Субсидії в Україні перерахують: кому пощастить платити за комуналку менше

Стало відомо, що в Україні скоротять витрати на субсидії у 2020 році: на держдопомогу виділять на 7 мільярдів гривень менше. У бюджеті на 2020 рік передбачено витрачати на цю сходинку 48 мільярдів гривень. У Міністерстві соціальної політики запевняють, що суми вистачить на виплату пільг та житлових субсидій всім, хто в них потребує. За словами глави відомства Юлії Соколовської, цей вид допомоги залежить від доходів та матеріального стану громадян. Також вона запевнила, що особливих змін щодо перевірок отримувачів субсидій не буде.

Глава Кабінету міністрів України Олексій Гончарук повідомив про те, що субсидія буде більш адресною, виплати отримають всі, хто цього дійсно потребує. Прем’єр-міністр також підкреслив, що в нинішньому опалювальному сезоні розмір субсидії не зменшуватимуть. Принцип розрахунку субсидій не змінився і визначається індивідуально: чим менші доходи домогосподарства, тим менше обов’язкова частка плати за комуналку, а отже, більший розмір субсидії.

“Ми хочемо, щоб більше в програмі субсидій залишалося для найменш заможних категорій. Наприклад, дитячих будинків сімейного типу, які раніше не були в програмі, та сімей з низькими доходами”, – сказав Олексій Гончарук.

Останні нововведення при призначенні субсидій викликали занепокоєння в суспільстві. Мова йде про рішення Кабінету міністрів підвищити норму обов’язкового платежу за комуналку для домогосподарств до 20 відсотків. Ці зміни вступлять в силу з травня 2020 року.

Голова уряду Олексій Гончарук поспішив заспокоїти громадян, пояснивши, що при цьому показники залишаються ті ж: чим менші доходи, тим більша допомога.

Нагадаємо, у одержувачів субсидій на оплату комунальних послуг з’явилася унікальна можливість оформити виплати в режимі онлайн (через інтернет). Якщо у субсидіанта вже є зареєстрований цифровий підпис/BankID, то оформлення субсидії можна провести без відвідування держорганів. Якщо ж цифрового ідентифікатора немає, то можна попередньо зареєструвати себе як отримувача субсидії, а вже на останньому етапі роздрукувати форму, підписати її і занести до територіального управління соціального захисту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ