“Слуги народу“ хочуть ліквідувати Пенсійний фонд: чи варто переживати українцям

Голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та член партії "Слуга народу" Галина Третьякова розповіла про намір уряду ліквідувати Пенсійний фонд держави.

“Слуги народу“ хочуть ліквідувати Пенсійний фонд: чи варто переживати українцям - today.ua

За словами Третьякової, на механізм нарахування пенсій та їх виплат переформатування ПФУ вплинути не повинне. Однак ситуація, яка склалася на даний момент у відомстві, вимагає кардинальних рішень за даним питанням.

Представник партії "Слуга народу" пояснила, що Пенсійний фонд у нинішньому вигляді себе вичерпав і вже не має можливості якісно виконувати довірені йому функції. З цієї причини відомство пропонують розформувати, а його головні функції передати Держказначейству або Міністерству фінансів України.

Галина Третьякова озвучила ще один варіант, який, можливо, найближчим часом буде реалізовано. Це перетворення ПФУ, а разом з ним і фондів соцстрахування і безробіття в Національне страхове агентство.

“Слуги народу“ хочуть ліквідувати Пенсійний фонд: чи варто переживати українцям

Відповідні плани вже розроблені і розглянуті урядом України.

Голова комітету ВРУ з питань соціальної політики зазначила, що в 2017-му році урядом була прийнята складна формула розрахунку пенсій. Через плутанину, що виникла згодом, контролювати ПФУ і фондів соцстраху та безробіття стало практично неможливо. Новий механізм переформатування Пенсійного фонду, розроблений "Слугами народу" має головною метою навести порядок у цій сфері.

Що з цього вийде, поки сказати складно. Але багато експертів і чиновників не згодні з рішенням "Слуг народу" скасувати ПФУ.

Галина Третьякова, коментуючи слова політичних опонентів, заявила, що пенсії в Україні продовжуватимуть підвищуватися. Про те, коли чекати чергових планових індексацій, повідомлялося раніше.

ДЖЕРЕЛОwww.rbc.ua