Свято 8 серпня: зав'яжіть нитку на зап'ясті в день Єрмолая

Православні християни 8 серпня згадують діяння і підносять молиться в пам'ять про святого мученика Ермолае Никомидійського. Своє життя він присвятив повчанням людей на шлях віри в єдиного бога Ісуса Христа.

Свято 8 серпня: зав'яжіть нитку на зап'ясті в день Єрмолая - today.ua

Одного разу до Єрмолая прийшов подорожній, який довгий час поклонявся поганським богам. Проповідник розповів мандрівникові про свою віру і про подвиг Ісуса Христа. З тих пір мандрівник все частіше став приходити до Єрмолай, а незабаром прийняв обряд хрещення. Ця людина також відома в історії Православ'я - це мученик Пантелеймон.

На Русі в цей день спостерігали за кішками. Якщо тварина лащиться і норовить влаштуватися зручніше на ваших колінах - чекайте удачі в важливих справах. Кішка раз у раз крутиться під ногами - до прибутку. У народі намагалися не дратувати і не ображати тварин в цей день, навпаки, їх задобрювали і пригощали ласощами. Свято 8 серпня: зав'яжіть нитку на зап'ясті в день Єрмолая 8 серпня прийнято було збирати лікувальні трави. Особливою силою рослини наділяла природа рано вранці, як тільки зійде роса. Говорили, що трава, зібрана на Єрмолая, від усіх хвороб лікує.

Слов'яни 8 серпня пов'язували на ліве зап'ястя червону нитку, люди вірили, що це додасть їм сил і зміцнить здоров'я.

Народні прикмети

  • Мухи кусаються і стають настирливими, а жаби активно стрибають біля водойм - скоро піде дощ.
  • Вранці рясна роса - днем буде сильна гроза.
  • Чисте блакитне небо - до спеки і пізньої осені.

Іменинники 8 серпня: Ігнатій, Мойсей, Парасковія, Сергій, Федір.

Прочитайте також прогноз погоди на 8 серпня. Синоптики закликають жителів деяких областей до обережності.