6 серпня (24 липня за старим стилем) Православна Церква шановує пам'ять перших святих. Люди намагалися в цей день залишатися вдома і нікуди не ходити. Особливо остерігалися на Бориса і Гліба вирушати у відкрите поле, де неможливо сховатися.
Князі Борис і Гліб доводилися синами великому князю Володимиру Святославовичу. Брат Святополк, ведений рукою диявола, наніс смертельні рани Борису і Глібу. У народі за гріхопадіння за Святополком закріпилося прізвисько Окаянний.
Борис і Гліб були канонізовані Церквою в лику мучеників-страстотерпців. Саме вони є першими святими на Русі. Їх вважають заступниками всіх земель своїх співвітчизників, а також небесними помічниками князів, хрещених Православною Церквою.
На Русі 6 серпня називали "паликопна". Дуже обережно люди ставилися до цього дня. Небеса посилали на Бориса і Гліба грози і особливо руйнівні блискавки. Тільки найсміливіші чоловіки залишали в цей день свої будинки і відправлялися в поле, щоб у разі удару блискавки в стоги сіна, швидко загасити їх. Решта людей на паликопну залишалися вдома і нікуди не ходили.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Іменинники 6 серпня: Анатолій, Афанасій, Борис, Гліб, Давид, Іван, Іларіон, Христина, Микола, Полікарп, Роман.
Дізнайтеся також прогноз погоди до кінця літа 2020. Що обіцяють синоптики: спеку чи холод, посуху чи дощі?