4 квітня у Православних храмах відбуваються богослужіння в честь пам'яті святителя Василя Анкірського. У народному календарі в цю дату відзначали День Василя Сонячного або Капельника. Свято пов'язане з безліччю прикмет і традицій.
Василь Анкірський жив у IV столітті і був християнським богословом, наступником Маркелла Анкірського в якості єпископа Анкіри, письменником. Єпископа називали одним з найдостойніших людей свого часу.
З давніх часів наші предки 4 квітня святкували День Василя Сонячного, Теплого або Парника. З самого ранку спостерігали за водою, відзначаючи, в яку сторону спрямовуються струмки весняного капання. У народі помітили, що сторона, куди течуть струмочки, не придатна для зведення житла, оскільки там завжди буде сиро.
Також рано вранці на вулицю виходили дівчата, які загадували бажання і дивилися на сонце. Якщо помічали червоне обрамлення навколо світила, то задумане збудеться.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Ворожили на Василя Сонячного і по снах. Якщо уві сні привиділася чиста вода, то це обіцяло багатство і достаток.
Каламутна і брудна вода в нічних мареннях – до болю і печалі.
Якщо уві сні довелося збирати або черпати воду – незабаром чекали нові і корисні придбання.
Народні прикмети на 4 квітня
Дрібні хмари – до швидкої негоди
Ворони купаються – до тепла
Птах сів на огорожу і нахохлився – до швидкої зміни погоди.
Іменинники 4 квітня: Василь, Василина, Дарина, Ісаакій, Таїсія.
Нагадаємо, 19 квітня 2020 православні українці будуть відзначати Великдень. Однак у цьому році свято, в зв'язку з загальним карантином відбудеться не як зазвичай. Які нововведення і заборони підготував уряд України?