Православна церква 26 червня вшановує пам'ять святої Килини, яка за незламність своєї віри була спочатку посаджена у темницю, а після віддана жорстоким мукам і страчена.
З юних років Килина прагнула якомога більше людей змусити повірити у Спасителя. Її вроджений дар переконання допомагав їй домагатися своєї милостивої мети, проте все змінилося, коли почалися гоніння на християн.
У народі Килину прозвали Гречишницею, саме цього дня починали сіяти гречку. Вважалося, що посіяна на Килину гречка дасть багаті врожаї. На Русі говорили: «Гречана каша - матінка наша, а хліб житній – батько наш рідний».
Крім того, на Килину починали збирати в лісах суницю. Із стиглих ягід варили компоти та варення.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Господині готували каші та виставляли його за ворота, щоб бідні люди могли наїстися досхочу.
Худобу виводили на вулицю рано вранці, а до обіду заводили в стійла і хліви. Справа в тому, що на Килину з'являлося безліч комах, які дошкуляли і нещадно жалили корів, коней та інших домашніх тварин.
На Килину переставали пити молоко. У народі говорили, що воно стає небезпечним для здоров'я, оскільки корови могли заразитися сказом від комах. У зв'язку з цим навіть виникла народна приказка: «З Килини і до середини липня худоба від спеки і оводів біситься».
Народні прикмети 26 червня
- Багато комах – до тривалої спекотної погоди.
- Якщо Килину займатися важкою фізичною працею, то врожаю гречки можна не чекати.
Іменинники 26 червня: Килина, Олександр, Олександра, Олексій, Андрій, Анна, Антоніна, Данило, Дмитро, Іван, Пелагея, Сава.
Дізнайтеся також прогноз погоди на 26 червня 2020 р. За даними Наталки Діденко, на Україну насувається антициклон Utz.