Православна церква традиційно 25 липня відзначає день пам'яті святого мученика Прокла і його дядька Іларія. В цей день споконвіку існувало безліч заборон, порушувати які вважалося дуже небезпечним.
Згідно з церковним переданням, Прокл та Іларія були страчені у 2 столітті нашої ери за відданість християнській вірі. Мучеників поховали в одній могилі.
На Русі цей день називали Прокл-плакальник, оскільки з ранку 25 липня випадало дуже багато роси. Вважалося, що роса на Прокла володіє цілющою силою, нею омивали хворі місця, щоб швидше настало зцілення.
У день Прокла-плакальника заборонялося працювати і займатися рукоділлям. Строго заборонялося лихословити, заздрити і лаятися.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Люди вірили, що ранкову росу на Прокла-плакальщика «розсипали» в полях русалки або зірки, також росу називали «видихом землі». Виходячи в поле прийнято було брати з собою шматок лляної тканини, просочувати її росою і віджимати в глиняний посуд. Зібрану росу несли додому, щоб лікуватися від хвороб і пристріту. Жінки з юних років вмивалися цією цілющою росою, щоб завжди залишатися гарними й зберігати молодість.
Народні прикмети на 25 липня
- Туман вранці стелиться на Прокла – весь день буде тепла і суха погода. Якщо роси і туману немає, то чекали, що незабаром розгуляється негода.
- Багато грибів з'явилося в лісі – до швидкого похолодання.
- Яка погода на Прокла-плакальника, такою буде вся осінь.
- Бджоли дзижчать голосно – до жаркої і сухої погоди.
Іменинники 25 липня: Іван, Марія, Михайло, Арсеній, Вероніка, Гаврило, Федір.
Обов'язково прочитайте прогноз погоди на найближчі дні від Укргідрометцентру. За даними метеорологів, на Україну насувається потужний грозовий фронт.