Традиційно 19 липня (6 липня за старим стилем) Православна церква вшановує пам'ять святого відлюдника Сисоя Великого. Преподобний прославився своїми благочестивими діяннями, відрізнявся неймовірним смиренням. Це назавжди записало його в історію Християнства.
Святий Сисой служив Богу, майже все життя провівши в невеликій печері посеред безкрайньої пустелі. Шість десятиліть чернець вів суворий спосіб життя, завдяки чому отримав духовну чистоту, за що був наділений даром творити чудеса.
В давні часи на Русі в цей день відзначали Сисоєв день. Наші предки поспішали завершити роботи в полі до приходу Сисоєвого дня. Після наставав час відпочинку перед збором врожаю. У народі говорили: «Не то турбота, що багато роботи, а то турбота, як немає роботи»
Рано вранці люди виходили на вулицю і бігали босоніж по росі. Вважалося, що краплі роси в Сисоєв день набувають цілющу силу і здатні позбавити від хвороб.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Господині в цей день збирали смородину і варили з неї варення на зиму.
Іменинники 19 липня: Олександр, Анатолій, Андрій, Антон, Архип, Валентин, Василь, Віктор, Гліб, Іван, Інокентій, Лук'ян, Марфа, Уляна, Федір.
Дізнайтеся також прогноз погоди на серпень в Україні. Синоптики попередили про аномальні природні явища в найближчі тижні.