15 липня – середина літа. У розпал садово-польових робіт наші предки відзначали свято Берегині. Вона вважалася захисницею всіх людей.
Берегиня – стародавня захисниця всього роду людського, особливо трепетно вона ставилася до тих, хто багато працював.
Наші предки вірили, що Берегина охороняла трудівників від будь-якого поганого впливу, темних сил і підступів злих ворогів. Згідно з переказами, Берегиня оберігала людей і тварин від хвороб.
До Берегині зверталися, коли в сім'ї починалися проблеми або вже не було сил боротися з напастями. Всесильну захисницю люди уявляли в образі берези, тому це деревце намагалися посадити в кожному дворі. Берегиня – була також символом єднання людини і природи.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У давні часи в день Берегині приступали до збирання врожаю вишень, хоча в наш час клімат змінився настільки, що в середині літа дозрівають вже абрикоси і персики.
У день Берегині вважалося доброю ознакою, якщо вдалося завершити розпочату раніше справу, це обіцяло благополучний результат і успіх в майбутньому.
Молоді дівчата намагалися непомітно підкласти березову гілку під поріг будинку, де живе коханий. Переступить три рази і всім серцем полюбить господиню прутика.
Вважалося, що дівчата, які народилися в свято Берегині, будуть добрими матерями, хорошими дружинами і господинями. Хлопчики виростуть мужніми і сильними.
Народні прикмети на 15 липня
- Риба хлюпається в річці або в озері до тривалого тепла.
- Жовтіє листя на деревах – до ранньої зими.
- Туман після світанку – до ясної і сухої погоди.
- Роса на листях вранці – до дощу.
Дізнайтеся також прогноз погоди для України на найближчі дні. Чим порадувала народний синоптик Наталка Діденко на цей раз?