У 2020 році Вербну неділю або Вхід Господній в Єрусалим православні християни відзначають 12 квітня. Свято традиційно відбувається за тиждень до Великодня. Вважається, що в цей день Ісус Христос увійшов у Єрусалим, звідси і друга назва свята.
Коли Син Божий входив в Єрусалим, його зустріли місцеві жителі, тримаючи в руках пальмові гілки. Люди вітали Спасителя, який напередодні воскресив з мертвих Лазаря. Звістка про це розлетілась дуже швидко і дійшла до Єрусалиму.
На Русі не росли пальми, тому тут символом свята стали гілочки верби, які в цей час розпускаються. Так, у Православ'ї з'явилося свято Вербна неділя, а у католиків воно називається - Пальмова неділя.
В цей день всі віруючі християни з самого ранку йдуть до церкви. Богослужіння в цей день, як говорять в народі, володіють цілющою силою.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Прийшовши додому близькі символічно торкаються один одного гілками свяченої верби і примовляють: «Не я б'ю, верба б'є. Будь здоровий, як вода, і багатий, як земля»
Принесені з церкви гілки ставлять у вазу біля ікони, а торішні – спалюють.
Вхід Господній в Єрусалим християни за традицією святкують вдома, в колі сім'ї.
У цей день заборонено лаятися і злитися. Прийнято прощати образи і бажати навіть своїм ворогам щастя і здоров'я.
Не можна також на Вербну неділю різати, займатися рукоділлям, працювати в саду і вдома. Необхідно відпочивати і читати молитви.
Народні прикмети на 12 квітня
Ясна погода на Вербну неділю обіцяє хороший урожай фруктів. Мороз – до багатого врожаю ярих.
Якщо цілий день дме сильний вітер, то такою ж буде і літо.
Якщо бруньки верби до цього дня залишилися закритими, на гілках не встигли з'явитися «котики», то чекали поганих урожаїв.
Іменинники 12 квітня: Зосима, Кифа, Іван, Софрон.
Варто зазначити, що Католицька і Православна церкви відзначають багато свят в різні дні. Так, католицький Великдень 2020 співпадає з православною Вербною неділею. Які головні відмінності у великодніх традиціях між християнами двох конфесій?