У давні часи відзначали 1 серпня (19 липня за старим стилем) Мокрини. Якщо дощу не було, то робили спеціальний обряд. Православна церква в цей день вшановує пам'ять преподобної Мокрини, якій було дароване чудесне зцілення.
Свята Макріна Каппадокійска все своє життя присвятила служінню Господу. Її братом був святитель Василій Великий. З дитинства Макріна відрізнялася особливим послухом і любов'ю до християнської віри. В юності вона дала обітницю дівоцтва, який не зуміла порушити навіть тоді, коли лежала на смертному одрі. Макріна не дозволила лікарю оглянути своє тіло, оскільки була впевнена, що це буде порушенням обітниці.
Макріна заборонила себе оглядати, але почала ще дужче молитися Господу. Сила її віри була винагороджена, Бог дарував Макрині чудесне зцілення від тяжкої недуги. Все своє життя свята прожила разом з матір'ю у створеній ними обителі на березі річки.
Народні прикмети на 1 серпня
У Древній Русі 1 серпня відзначали Мокрини, в цей день чекали дощу.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Опади віщували щедрі врожаї в наступному році. У давнину побутувала приказка: «Коли на Мокрини дощ, вродить жито».
Дощ також віщував велика кількість лісових горіхів.
Якщо на Мокрини видавалася сонячна погода, то жінки збиралися для здійснення спеціального обряду. Для цього красиво наряджали дівчину, яка народилася 1 серпня. Потім давали їй колосся, щоб вона віднесла їх до річки. Таким чином, наші предки намагалися задобрити Вищі сили.
Іменинники 1 серпня: Григорій, Дмитро, Євгенія, Митрофан, Роман, Степан, Тихон.
Дізнайтеся також прогноз погоди до кінця поточного тижня. Що обіцяють синоптики на Мокрини?