Свято 1 квітня: чому в День пробудження Домовика належало жартувати і сміятися

Свято 1 квітня: чому в День пробудження Домовика належало жартувати і сміятися - today.ua

1 квітня – унікальна дата, коли старовинні народні вірування тісно переплелися з сучасними традиціями. Наші далекі предки в цей день багато жартували і сміялися, але не заради веселощів, а щоб умилостивити Домовика.

Здавна вважалося, що 1 квітня від зимової сплячки прокидається Домовик. Дух цей був добрим помічником в будинку, але в день, коли він прокидався, його настрій було похмурим і навіть злим.

Щоб розвеселити Домовика, наші предки влаштовували пишні гуляння, веселилися, співали і танцювали, а також багато жартували і сміялися. І все це заради того, щоб незадоволений після пробудження дух не пакостив в хаті та в господарстві.

Цікаво, що у давні часи в країнах Європи 1 квітня належало розіграти і пожартувати над ближнім заради забави. Перші згадки про "День дурня" 1686 роком. Якийсь Джон Обрі згадав "Fools Holiday" (Свято Дурнів). Через десять років в Лондоні, група людей зазивали перехожих на "мийку левів" в Тауері.

Один з найжорстокіших розіграшів за всю світову історію стався 1 квітня 1915 року. Під час Першої Світової війни літак британських ВПС скинув величезну бомбу над німецьким табором. Почалася паніка, але вибуху не було. "Веселі" англійці скинули муляж боєприпасу з написом: "З першим квітня!"

У 2013-му році компанія Google розіграла мільйони своїх користувачів. Була запущена реклама нової служби пошуковика під назвою Google Nose (Ніс). Стверджувалося, що це справжній прорив, тепер по інтернету можна передавати запахи. І тільки натиснувши кнопку "Потрібна допомога?" і дочитавши до кінця текст, можна було побачити вітальну фразу: "З першим квітня!"

Народні прикмети 1 квітня

Швидке тепло обіцяв грім у цей день.

Якщо не видно зірок у нічному небі, скоро прийде потепління.

Посушливе літо передрікав сонячний і теплий день. Якщо ж дощитиме, то літо буде "мокрим"

Варто зазначити, що в давнину на честь пробудження Домовика веселощі були добрими, ні в якому разі не дозволялося допускати злісних і образливих жартів на адресу інших людей. Домовик не пробачить кривдника!

Нагадаємо, в квітні 2020 православні християни відзначатимуть одне з найбільших релігійних свят – Великдень. Коли настане Світле Воскресіння?

Якою була Алла Пугачова до Галкіна і пластики: рідкісні фото співачки
Алла Пугачова, яка нещодавно несподівано зізналася в тому, що вона старіє, в молодості виглядала зовсім інакше. Що, втім, і не дивно, адже час змінює усіх....
День батька в Україні: історія свята і коли відзначають
День батька відзначається в усьому світі, так само як і День матері. Батько у житті кожної дитини відіграє важливу роль, і дякувати йому за його...
Повалій пригадали, як вона співала в ресторані у Криму: “Це було так чудово!”
Таїсія Повалій, яка перебуває дні на карантині, подібно до інших зірок шоу-бізнесу, із задоволенням проводить час у своєму будинку. Нещодавно співачка опублікувала фото зі свого...
Зеленський задекларував свої мільйонні доходи: квартири та будинки в Україні, Великобританії та Італії
Президент Володимир Зеленський 30 травня подав декларацію про свої доходи, в якій зафіксовано інформацію про все майно та активи його сім’ї. Згідно з документом, у...
Підвищення пенсійного віку: Шмигаль назвав вимоги МВФ до України
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував українцям вимоги, які висунув Міжнародний валютний Фонд Україні напередодні надання чергового траншу, що відбудеться 6 червня. Що стосується пенсійного питання, то МВФ...