Свято 1 квітня: чому в День пробудження Домовика належало жартувати і сміятися

1 квітня – унікальна дата, коли старовинні народні вірування тісно переплелися з сучасними традиціями. Наші далекі предки в цей день багато жартували і сміялися, але не заради веселощів, а щоб умилостивити Домовика.

Свято 1 квітня: чому в День пробудження Домовика належало жартувати і сміятися - today.ua

Здавна вважалося, що 1 квітня від зимової сплячки прокидається Домовик. Дух цей був добрим помічником в будинку, але в день, коли він прокидався, його настрій було похмурим і навіть злим.

Щоб розвеселити Домовика, наші предки влаштовували пишні гуляння, веселилися, співали і танцювали, а також багато жартували і сміялися. І все це заради того, щоб незадоволений після пробудження дух не пакостив в хаті та в господарстві.

Цікаво, що у давні часи в країнах Європи 1 квітня належало розіграти і пожартувати над ближнім заради забави. Перші згадки про «День дурня» 1686 роком. Якийсь Джон Обрі згадав «Fools Holiday» (Свято Дурнів). Через десять років в Лондоні, група людей зазивали перехожих на «мийку левів» в Тауері.

Свято 1 квітня: чому в День пробудження Домовика належало жартувати і сміятисяОдин з найжорстокіших розіграшів за всю світову історію стався 1 квітня 1915 року. Під час Першої Світової війни літак британських ВПС скинув величезну бомбу над німецьким табором. Почалася паніка, але вибуху не було. «Веселі» англійці скинули муляж боєприпасу з написом: «З першим квітня!»

У 2013-му році компанія Google розіграла мільйони своїх користувачів. Була запущена реклама нової служби пошуковика під назвою Google Nose (Ніс). Стверджувалося, що це справжній прорив, тепер по інтернету можна передавати запахи. І тільки натиснувши кнопку «Потрібна допомога?» і дочитавши до кінця текст, можна було побачити вітальну фразу: «З першим квітня!»

Народні прикмети 1 квітня

Швидке тепло обіцяв грім у цей день.

Якщо не видно зірок у нічному небі, скоро прийде потепління.

Посушливе літо передрікав сонячний і теплий день. Якщо ж дощитиме, то літо буде «мокрим»

Варто зазначити, що в давнину на честь пробудження Домовика веселощі були добрими, ні в якому разі не дозволялося допускати злісних і образливих жартів на адресу інших людей. Домовик не пробачить кривдника!

Нагадаємо, в квітні 2020 православні християни відзначатимуть одне з найбільших релігійних свят – Великдень. Коли настане Світле Воскресіння?