Найгірші сусіди для кабачків: що не можна садити поруч із овочем

Автор: Леся Ловіцька

Досвідчені городники знають, що рослини впливають одна на одну, тому намагаються враховувати принцип сусідства. Кабачки невибагливі овочі, проте деякі "компаньйони" точно їм не сподобаються. 

Найгірші сусіди для кабачків: що не можна садити поруч із овочем  - today.ua

Кабачки потрібно садити поруч з рослинами, які не крадуть корисні речовини із ґрунту і при цьому відлякують шкідників. Щоб запобігти розвитку хвороб та збільшити врожай, між кущами слід розмістити хороших сусідів.

Найкращі сусіди для кабачків

Кабачки добре ростуть поряд з капустою, помідорами, редискою та редькою. Гарними сусідами для них також стануть кукурудза та соняшник. Чорна редька виділяє речовини, які відлякують шкідників. Томати оберігають башта від вогнівки, попелиці та пильщика. Бобові наситять ґрунт азотом, який потрібний овочам. Поруч з кабачками також можна посадити цибулю, часник та буряк.

Найгірші сусіди для кабачків

Кабачки не варто садити поряд з їхніми близькими родичами – гарбузом, огірками, цукіні, гарбузом, патисонами та болгарським перцем. Овочі можуть перезапилитись і не варто чекати на добрий врожай. Представники сімейства гарбузових конкурують між собою за воду та поживні речовини. У них спільні шкідники та захворювання.

Популярні зараз

Як вчинять з ухилянтами від мобілізації, які не оновлять свої облікові дані: послідовність дій ТЦК

Росія обирає напрямок для нового наступу: в ISW назвали варіанти

В Україні розпочато формування жіночого військового підрозділу

Ціни на бензин в Україні зросли до рекордного значення

"На кущах кабачків виростає якийсь гібрид, округлої форми жовтуватого кольору, який придатний тільки для приготування кабачкових оладок. На гарбузах виростають плоди довгастої форми з незмінним смаком. Ці два овочі просто перезапилюються. смаковими якостями та товарним виглядом, гарбуз із кабачком мають рости на окремих грядках" – зазначили експерти.

Картопля – ще один поганий сусід для кабачків. Вона забирає у них корисні речовини та не дозволяє сформувати якісні плоди. М'якуш стане гірким, м'яким і пухким.

Найгірші сусіди для кабачків: що не можна садити поруч із овочем

Секрети вирощування кабачків

Кабачки люблять добрива, тому бажано використовувати компост чи перегній. Підживлення можна вносити у ґрунт до посадки рослин, а потім – кожні кілька тижнів під час цвітіння та росту плодів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У суху та спекотну погоду кабачки потрібно регулярно поливати – кожні два-три дні, але при цьому уникати застою води.

Раніше були названі три найкращі сорти кабачків, які дуже швидко ростуть.