Названа найшкідливіша риба, яку не потрібно купувати у супермаркетах та їсти

Риба містить багато корисних речовин, тому дієтологи радять вживати її регулярно. Але не всі види будуть однаково корисними для організму.

Названа найшкідливіша риба, яку не потрібно купувати у супермаркетах та їсти - today.ua

Доктор біологічних наук Леонід Горобець зазначив, що корисність прісноводної та морської риби залежить від рівня чистоти води, в якій вона зростала. Причому смак морської риби часто погіршують зябра, тому краще викинути їх разом із головами. А у прісноводних риб такої проблеми немає.

Співробітник Національного науково-природничого музею НАН України порадив їсти ікру, в якій багато поживних речовин, вона добре засвоюється. Краще купувати продукт із Аляски, а не Камчатки, щоб не підтримувати російських виробників.

Шкідлива риба, яку потрібно вживати з обережністю

Автор книги "Зоологічна екскурсія супермаркетом" порадив з побоюванням ставитися до масляної риби, бо вона складно перетравлюється. Не варто їсти більше 100 г продукту, щоб не мати проблем зі шлунком. Потенційно небезпечним буде і кларієвий сом, який вирощується у кустарних умовах. У ньому багато токсинів. Сом із хороших акваферм смачний, поживний та безпечний.

Також можна нашкодити здоров'ю через неправильне приготування стейків акули. Проблема не тільки в сечовині, яка міститься в них – її потрібно вміти готувати.

Леонід Горобець наголосив, що знаходив гельмінтів у всіх оселедцях, куплених у магазинах. Зокрема, це скумбрії та салаки. Паразити безпечні після заморозки, тому таку рибу можна вживати.

Названа найшкідливіша риба, яку не потрібно купувати у супермаркетах та їсти

За словами експерта, не всі гельмінти, які паразитують у рибі, є небезпечними.

"Якщо вам трапиться лящ, у якому живе глист лігула, то можна його не викидати, оскільки загрози він не становить. Адже лігули можуть жити лише в рибі та рибоядних птахах", - цитує Горобця "Факти".

Раніше була названа найшкідливіша ягода, яка може сприяти розвитку раку, ожиріння та безпліддя.

ДЖЕРЕЛОФакти