На які умови погодилася Україна заради кредиту МВФ

Автор: Шевченко Лилия

Заради отримання кредитного траншу в розмірі 5 мільярдів доларів США уряд України, Національний банк і МВФ повинні розглянути і підписати Меморандум про економічну і фінансову політику. Які умови прописані в даному документі?

На які умови погодилася Україна заради кредиту МВФ - today.ua

У Меморандумі прописано ряд реформ, які Україна зобов'язується реалізувати незабаром.

Також в документі окрему увагу приділено кроків, які має здійснити уряд нашої країни, щоб подолати наслідки коронакризиса. Після чого повинна повернутися бюджетна дисципліна.

Чітко прописане питання підвищення тарифів на комунальні послуги для населення і цінова політика щодо вартості газу, яка тепер буде визначатися імпортним паритетом. Граничних цін на газ для населення не буде, ціноутворення буде здійснюватися виключно за ринковими схемами. З 1 липня 2020 спецзобов'язання НАК «Нафтогазу» з продажу газу для потреб населення втратить силу.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Тарифи на опалення будуть переглядатися не рідше, ніж один раз на рік. У них будуть враховувати всі витрати, включаючи транспортування блакитного палива і модернізацію мереж.

На які умови погодилася Україна заради кредиту МВФУ Меморандумі прописано пункт про граничну суму заробітних плат на державних підприємствах і в держорганах. Вона складе 47 000 гривень.

В Україні затвердять гарантований мінімальний дохід для пенсіонерів і безробітних, в який будуть включені вже існуючі соціальні виплати.

Україна також зобов'язується продовжити роботу щодо створення накопичувальної системи пенсій.

Реформи торкнуться також податкової сфери. З 2021 року ФОП на спрощеному режимі зобов'яжуть використовувати касові апарати. Для багатьох підприємців податкові відрахування істотно зростуть.

У Меморандумі від МВФ також є вимога, щоб Нацбанк України залишався стабільним при будь-яких політичних потрясінь у країні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Починаючи з грудня поточного року Україна зобов'язується вчинити спробу продати в приватні руки, в рамках скорочення сектора держпідприємств, «Одеський припортовий завод», ОГЗК, «Центренерго», «Електротяжмаш», шахту «Краснолиманська» і «Президент-Готель».

Раніше повідомлялося, що МВФ вимагає від України реформувати освітню систему. В рамках цього кроку уряд країни зобов'язався скоротити частину шкіл і звільнити «зайвих» вчителів.

Головне