Напевно, багато хто не знає, як вимити скляну тару, в яку не влізе рука. Особливо якщо всередині залишилися залишки чогось солодкого, жирного або давно засохлого. У такому разі, найчастіше, ми викидаємо ці пляшки та банки. А дарма, адже є кілька простих способів, як за допомогою, наприклад, крупи, гірчиці чи оцту легко все це відмити. До того ж більшість з цих продуктів є на будь-якій кухні. І не треба бігти за новою тарою.
Як відмити скляну тару з вузькою шийкою?
Найпоширенішими засобами для прибирання на кухні є сода, оцет і перекис, здатні прибрати бруд, плісняву та грибок не гірше за професійні засоби.
У сулію, банку або пляшку насипаємо соду, заливаємо водою і добре трясемо тару кілька хвилин. Зливаємо та промиваємо проточною водою. Якщо повністю відмити не вдалося, то знову повторюємо процедуру. Для більш серйозного забруднення використовуємо інший спосіб.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Посилити дію соди можна за допомогою перекису. На 20 л сулію змішуємо 100 мл перекису і півпачки соди. Додаємо в тару, трясемо, щоб суміш розподілилася по стінках, даємо постояти 30 хвилин і змиваємо.
У співвідношенні 1 до 1 розводимо оцет із водою та наливаємо в тару. Струшуємо, залишаємо на кілька хвилин, і знову струшуємо. Місткість не тільки очиститься від бруду, а й заблищить як нова.
Бруд, що в'ївся або засох, можна відмити піском. Тару заливаємо гарячою водою, щоб бруд розм'якшився, засипаємо пісок, додаємо трохи миючого засобу і трясемо ємність, поки не відійде весь бруд. Промиваємо проточною водою.
Зі старим брудом допоможе впоратися крупа (рис, перловка, гречка, пшоно). На 20-25 л сулію знадобиться половина пачки. Додаємо крупу, заливаємо парою літрів води, інтенсивно трясемо, залишаємо на кілька хвилин, ще трясемо. Виливаємо вміст, промиваємо водою та перевіряємо результат.
Пляшку з вузькою шийкою з-під рослинної олії легко відмити гірчичним порошком. Дві столові ложки змішуємо з літром води (або 1 ст. л. з 0,5 мл води), додаємо в ємність до самого верху, залишаємо на дві або дві з половиною години. Зливаємо вміст і промиваємо проточною водою. Якщо тара ще жирна, можна повторити процедуру.
Нагадаємо, досвідчені господині розповіли, як очистити лоток у пральній машинці від накипу та залишків прального порошку. Допоможе один простий та дешевий засіб, який є на кухні майже у кожного.