Чим підгодувати картоплю, щоб не вистачало відер для врожаю: секрети досвідчених городників

Автор: Леся Ловіцька

Картопля не відноситься до найвибагливіших овочів, але щоб вона виросла великою та смачною, її потрібно підгодувати. Досвідчені городники повідомили, які добрива варто використовувати.

Чим підгодувати картоплю, щоб не вистачало відер для врожаю: секрети досвідчених городників  - today.ua

Картопля, яку роками вирощують на тому самому місці без підгодівлі, починає дрібніти і вироджуватися. Добриво потрібно вносити в пухкий ґрунт до підгортання кущів, щоб поживним елементам було простіше підживлювати коріння. Після підживлення слід рясно полити грядки.

Мінеральні добрива для картоплі

Готові мінеральні добрива – простий та доступний спосіб удобрити овоч. У період зростання він найбільше потребує калію та сульфату. При цьому хлор шкодить бульбам для бульб. Для підживлення краще вибирати калійно-сульфатні добрива без цієї речовини. Це можуть бути:

• аміачна селітра;
• нітроамофоска;
• кеміра;
• сечовина;
• калієва селітра;
• сульфат калію.

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС

Військовий розповів про зміну ставлення українців до людей у формі

Важливо обережно підгодовувати рослини, не перевищуючи норми, щоб не спалити бульби.

До і під час цвітіння картопля потребує бору. Він сприяє зменшенню порожнеч у бульбах і збільшенню терміну збереження овочів. Дачники радять використовувати рідкі борні добрива, такі як Цеовіт Бор, як Ікар Бор або Айдамін. Позакореневе підживлення картоплі застосовують для обприскування кущів. Так корисні речовини краще проникають у коріння та покращують урожайність.

Добрива картоплі без хімії

Більшість городників використовують для підживлення картоплі гній. Свіжий гній можна вносити тільки восени, а влітку краще використовувати перепрілий. Перед підживленням потрібно трохи скопати землю.

Потім потрібно розбити гній на грудки, розкласти на ділянці та закопати. Коли кущі виростуть на 10 см, потрібно полити картоплю розчином гною та води у співвідношенні 1:10.

Курячий послід також добре впливає на картоплю, але його потрібно використовувати у розведеному вигляді у співвідношенні 1 до 15, а потім настоювати три дні. Під кожний кущ потрібно влити літр добрива.

Можна внести золу. Потрібно використовувати 10 кг речовини на 1 сотку.

Трав'яний настій готують із будь-яких городніх бур'янів, він містить багато азоту. Це чудове добрива для добрива у червні.

Картоплю також добре живлять хвощ, пижма, ромашка, кропива, стрілки цибулі. Слід викласти траву на дно бочки та залити водою, після чого залишити для бродіння на 5-7 днів. Поливайте кущі розчином увечері, намагаючись, щоб рідина не потрапляла на стебла.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чим підгодувати картоплю, щоб не вистачало відер для врожаю: секрети досвідчених городників Органічні добрива можна чергувати з мінеральними, щоб живлення картоплі було якісним та різноманітним.

Раніше повідомлялося, що можна висаджувати поряд з картоплею.