Антисептик для рук далеко не завжди є ефективним захистом. Експерти кажуть, що в ряді випадків використання дезінфікуючих засобів загрожує важкими наслідками.
Так, американський мікробіолог Девід Койл виступив з попередженням, що використання антисептика порушує мікробіом рук, оскільки знищуються не тільки шкідливі, але і корисні бактерії, що захищають нас від хвороботворних мікробів і вірусів.
В яких випадках не можна використовувати антисептик
1. Якщо є можливість вимити руки водою з милом, то нема сенсу замінювати цю просту і ефективну процедуру обробкою антисептиком на спиртовій основі.
2. Якщо ви працювали з хімічними речовинами, то не можна наносити на шкіру рук антисептик. Його складові можуть вступити в реакцію, від чого може навіть розвинутися опік.
3. Не намагайтеся змити бруд зі шкіри рук за допомогою дезінфікуючих засобів. Це не принесе позитивних результатів. Руки залишаться брудними, а знезаражувальний ефект буде значно знижений.
4. Коли поруч хтось кашляє. Якщо поруч з вами знаходиться людина, яка чхає і кашляє, то хапатися за антисептик немає сенсу. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Краще обзавестися більш ефективними засобами захисту.
5. Поряд з малими дітьми. Вдихання парів і мікрокрапель 70-процентного спиртового антисептика може стати причиною отруєння, опіку слизових і алергії у маленьких дітей. Вода та мило – найкращі захисники від інфекції для сімей з малюками.
7. Після відвідування громадського туалету. Використовуйте знезаражуючі засоби тільки в тому випадку, якщо немає можливості вимити руки проточною водою з милом. Якщо ж ви помили руки, то антисептик – це зайвий і непотрібний стрес для вашої шкіри.
Нагадаємо, раніше ми вам розповідали, як можна зробити в домашніх умовах простий і ефективний антисептик, який буде більш дбайливо впливати на шкіру рук.