23 лютого – День Прохора Весновія: заборони для чоловіків і народні прикмети

23 лютого – День Прохора Весновія: заборони для чоловіків і народні прикмети - today.ua

23 лютого 2020 року православні християни відзначають день Прохора Лебедника (Чудотворця). У давнину це свято називали – Прохір Весновій.

День пам’яті Прохора Лебедника

Святий вів аскетичний спосіб життя, харчувався лише хлібом з лободи і запивав його простою водою. В житті Прохора Лебедника випало багато випробувань. На ті часи Київської Русі не припинялися міжусобні війни, через що простий люд жорстоко страждав. Коли почався голод, Прохор Лебедник став робити багато хліба з перетертої лободи, благословляв і роздавав його людям.

Нікому не вдавалося самостійно приготувати такий хліб, лобода сильно гірчила, а Прохор Лебедник робив його так, що він був солодким, наче з медом.

Також війни призвели до того, що в Києві не стало солі. Тоді святий своєю молитвою перетворив попіл, зібраний у келіях Києво-Печерської лаври, в справжню сіль. Чим більше Лебедник роздавав її людям, тим більше її ставало в монастирі. У тих же, хто примудрявся вкрасти жменю солі, вона перетворювалася знову на попіл.

Початок М’ясопусного тижня

23 лютого 2020 року – третя підготовча неділя перед початком Великого посту. В цей день годиться читати уривки з Євангелія, де розповідається про Страшний Суд.

Прохор Весновій – народні звичаї та прикмети

У давнину В цей день відзначали День Прохора Весновія. В це свято чоловікам належало відпочивати від важкої роботи. Інакше, як вірили в народі, у них нічого не буде виходити.

З приходом Прохора Весновія очікували хоч і непостійного, але все ж потепління. Зима ще буде "злитися" морозами і снігопадами, проте весна не за горами, говорили знаючі люди.

Сніг і завірюху обіцяли ворони, які чистили пір’я на верхівках дерев.

Морози, які вдарили з 23 по кінець лютого віщували погожу весну.

Іменинники 23 лютого: Ганна, Антон, Аркадій, Валентина, Василь, Галина, Геннадій, Герман, Григорій, Іван, Марко, Павло, Петро, Прохор, Семен, Харлампій.

Синоптики теж дали свої прогнози на 23 лютого 2020 року. Погода сильно погіршиться. Подробиці від Укргідрометцентру ми вам вже повідомляли.

Свято 9 квітня: народні прикмети та традиції в день святої Матрони
Матрона Солунська жила в 3 – 4 століттях. Вона була рабинею Павтіли, дружини воєначальника, яка люто змушувала свою рабиню відректися від віри в Христа. За...
Гороскоп на 9 квітня від Павла Глоби: руйнації доль не буде, але декому цей четвер запам’ятається надовго
Гороскоп на четвер, 9 квітня 2020 року, обіцяє доволі метушливий день, в якому важко буде зосередитися або просто побути наодинці з собою. Становище буде ускладнюватись...
Фанати серіалу “Свати” ревуть від захвату: актриса Анна Кошмал повідомила радісну новину
Серіал “Свати” не втратив жодного актора, усі будуть зніматися в його продовженні. Цю радісну звістку повідомила актриса Анна Кошмал, яка виконує в популярному ситкомі роль...
Страви з картоплі можуть завдати шкоди жіночому організму – попередження лікарів
Любителі картоплі повинні тримати себе в руках, стверджують лікарі. Зловживання популярним овочем веде до розвитку важких і невиліковних недуг! Насправді, ніхто не заперечує беззаперечну користь...
Розсекречена особистість сурогатної матері дітей Філіпа Кіркорова
Поп-король російської естради Філіп Кіркоров став батьком завдяки жінці Світлані з Виборга. Як виглядає сурогатна матір Алли-Вікторії і Мартіна, і за якими ознаками громадськість вирішила,...