Щороку в Україні з'являється все більше танцювальних шкіл, а танцюристи все частіше займають призові місця на міжнародних конкурсах та чемпіонатах. І все це завдяки титанічній роботі першопрохідців, танцюристів, які одні з перших почали розвивати сучасне мистецтво.
Тетяна Коробка — досвідчена викладачка Street Dance із більш ніж 12-річним стажем у навчанні танців. Вона засновниця та власниця танцювальної студії Star Dance в Україні, яка стала центром тяжіння для початківців та професійних танцюристів. Під її керівництвом студія бере активну участь у розвитку танцювальної культури та сприяє просуванню сучасних танцювальних напрямків.
Тетяна також організатор престижного змагання Allstars Championship, яке поєднує талановитих танцюристів та допомагає їм демонструвати свої здібності на високому рівні. Крім того, вона є суддею вищої категорії у WADF (World Artistic Dance Federation) та була суддею UFSA (Українська Федерація Спортивного Ансамблевого Танцю) з 2015 по 2017.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Поговорили з Тетяною про її шлях, головні досягнення та майбутнє танцювального мистецтва в Україні.
— Більшість професійних танцюристів розпочинають свою кар'єру ще в дитинстві. Тетяно, розкажіть, а як почалася ваша любов до танців?
— Моя історія не стала винятком, тільки з однією особливістю — у нас вся родина творча. Тато чудово співав та грав на гітарі, мама любила танцювати, а мій брат Павло займався бальними танцями та співав у хорі. Батьки всіляко підтримували наше прагнення до самореалізації та розкриття наших талантів.
— Як ви почали займатися вуличними стилями, адже у нас вони набули популярності відносно недавно?
— Перший мій танцювальний досвід це бальні танці. Я почала займатися у п'ять років і займалася рік, перш ніж познайомитися з хіп-хопом та диско у студії «Віклен». І тоді я зрозуміла, що це саме той стиль, яким я хочу займатися.
Наша студія активно брала участь на різних турнірах та культурних заходах у Тернополі, але найяскравішим досвідом стала співпраця з народним артистом України Степаном Гігою. Завдяки цьому танцювальному клубу вже в десять років я виступала на великій сцені перед сотнями людей і навіть знімалася у відеокліпах.
— Ви рано почали виступати на професійній сцені. Як це вплинуло на ваш шлях?
— Виступи на великій сцені багато в чому допомогли сформувати сильний характер і зрозуміти, наскільки важливі танці в моєму житті. У 14 років я почала займатися спортивною аеробікою та стала капітаном шкільної та університетської команд. Ми брали участь у багатьох змаганнях, і танці стали невід'ємною частиною мого життя. На третьому курсі університету, коли мені запропонували викладати танці, я зрозуміла, що це те, чим хочу займатися. Я почала викладати хіп-хоп, стріт-джаз та диско для дітей та Heels для дорослих.
— Як ви наважилися на відкриття своєї студії?
— У 2014 році я відчула, що готова на більше, і разом із колегою ми відкрили студію Star Dance у Тернополі. Спочатку ми просто орендували зал у великій фітнес студії. Завдяки завзятості, наполегливій праці та любові до своєї справи нам вдалось досягти значного успіху вже до кінця першого року. Найкращий результат звичайно ж для мене це досягнення моїх вихованців — вже у перший рік у мене були учні, які завоювали призові місця на Чемпіонаті України. Студія швидко набула популярності, і незабаром мої учні почали виступати на великих міських та міжнародних заходах.
— Які здобутки ваших учнів стали для вас найбільш значущими?
— Одним із найвизначніших досягнень стали перемоги на European Championship in Modern Dance Sport у Польщі у 2016 році, а також на WADF World Championship у 2019 році. Мій учень Тимофій Грицько виборов перше місце в категорії Urban Street Dance і став Чемпіоном світу. Це був неймовірний момент, який підтвердив, що я рухаюся у правильному напрямку.
Також сьогодні деякі мої учні вже самі стали педагогами та працюють у багатьох містах України, а також співпрацюють із відомими українськими артистами. І це найбільше досягнення для будь-якого викладача, бачити, що твоя праця дає такі результати.
— Як співорганізатор Всеукраїнських змагань All Stars Championship та суддя, що ви можете сказати про рівень українських танцюристів зараз і на початку вашої кар'єри?
— У нас завжди є багато талановитих людей, які відчувають ритм і прекрасно рухаються. Зараз можна відмітити, що у танцюристів є більше можливостей, більше інформації у вільному доступі, навіть у тих ж соцмережах, але це не відміняє факту їх важкої праці та виснажливих тренувань для досягнення призових місць.
Завдяки тому, що з’являється більше клубів, більше людей приймає участь у змагань, що дає змогу відшліфувати свою майстерність. А це в свою чергу покращує рівень не тільки конкретного танцюриста, а й робить помітнішим внесок всієї країни на міжнародному рівні.
— Що ви можете сказати про майбутнє танцювального мистецтва України?
— Я вірю, що танцювальне мистецтво в Україні має велике майбутнє. З кожним роком інтерес до сучасних стилів тільки зростає, дедалі більше талановитих молодих людей прагнуть займатися танцями. Моє завдання — підтримувати їх, ділитися своїм досвідом та створювати можливості для розвитку.
.